
Зробіть пожертву до Дня української писемності та мови — відредагуйте українську Вікіпедію
Вітаю з відзначенням сьогодні Дня української писемності та мови і пропоную, з нагоди свята, кожному створити нову чи поліпшити наявну статтю в українській вільній онлайн-енциклопедії — Вікіпедії.
Створити нову статтю у Вікіпедії може кожен. Це просто.
1). Зайдіть на сайт http://uk.wikipedia.org
2) через вікно для пошуку (праворуч зверху) спробуйте знайти відомий вам термін чи предмет, наприклад: Медіамагнат.
Якщо така стаття є — ви можете її поліпшити, відкривши її для перегляду і натиснувши на посилання Редагувати угорі сторінки — для редагування усієї статті, або [ред.] — для редагування окремого розділу.
Якщо ж статті поки немає — то слід натиснути на червоне посилання:
Ви можете створити сторінку «Медіамагнат» у Вікіпедії.
Відкриється вікно для редагування, де ви можете почати вводити будь-який текст.
В кінці роботи — не забудьте натиснути на кнопку «Зберегти сторінку». Ваша нова стаття чи правка — відразу стає доступною для всього світу!
Будьте сміливими — у Вікіпедії нічого не можна зіпсувати назавжди, адже тут зберігаються абсолютно всі редагування і завжди можна легко повернутися до будь-якої попередньої версії статті.
Редагувати можна анонімно, однак до правок зареєстрованих користувачів більше довіри. Зареєструватись можна тут.
З основними принципами можна ознайомитися тут.
Основи розмітки тексту тут.
Вікіпедія — енциклопедія універсальна, тому статті можуть бути про все, що є значимим — людей, речі, події, явища. Критерії значимості описані тут.
Робіть у статтях Вікіпедії посилання на Ваші публікації в друкованих і мережних виданнях — це збільшить їхню й вашу популярність.
Матеріали для статей можна брати, наприклад, з Вікіпедій іноземними мовами — переклади вітаються. В англійській Вікіпедії 3 700 тисяч статей, у росіян — майже 800 тисяч, українці — поки на 14-му місці у світі — маємо 325 тисяч статей.
Зробіть пожертву до Дня української писемності та мови — відредагуйте українську Вікіпедію. Поділіться своїми знаннями — вони залишиться для прийдешніх поколінь!
Юрій Пероганич,
+38 044 236 4859, cell +38 067 505 1201
http://uk.wikipedia.org/wiki/Пероганич
director@wikimediaukraine.org.ua