
IX щорічна Міжнародна конференція Українського форуму благодійників “Cоціальні інновації: нові рішення старих проблем” відбудеться 16 лютого 2017 року в м. Києві. Відкриваємо збір кейсів для презентацій під час конференції! Надсилайте до 30 листопада 2016 року.
Що таке соціальна іновація
Епіграфом нової конференції обрано слова Бакмінстера Фуллера, винахідника геодезичних сфер, професора права, мистецтвознавства, філософії, доктора дизайну й архітектури, мільйонера:
"Ви ніколи не зміните стан речей, борючись із реальністю. Слід побудувати нову модель, яка зробить наявну застарілою".
Динамічні суспільні процеси, що відбуваються у світі протягом останніх років, виплеснули на поверхню новий тренд, який успішно об’єднав навколо себе філантропів, громадських активістів, бізнес, громади, державні інституції. Йдеться про соціальні інновації.
Соціальна інновація – нове рішення соціальної проблеми, яке є більш ефективним, дієвим, стійким, або більш простим, ніж наявні рішення. Створена інновацією цінність збагачує, в першу чергу, суспільство, а не приватну особу.
В усьому світі соціальні інновації, які представлені різноманітними форматами та моделями, вирішують різні гострі проблеми, що стоять перед суспільством сьогодні – від справедливої торгівлі, дистанційного навчання, підтримки хоспісів, скорочення кількості відходів до відновного правосуддя та енергозберігаючих будинків.
Навіщо Вам представляти свій кейс про соціальні інновації
IX Міжнародна конференція Українського форуму благодійників ставить за мету проаналізувати інноваційний потенціал України та можливість його використання, в першу чергу, філантропічними інституціями для покращення якості життя в країні.
Для досягнення мети конференції Оргкомітет заходу шукає цікаві кейси, які б могли представлені в програмі конференції.
Цей збір заявок є можливістю для всіх членів УФБ, партнерів та зацікавлених організацій презентувати свій досвід, а також зробити внесок у розробку програми конференції.
Успіх конференції залежатиме від вашої активності!
Кейси мають презентувати успішні історії, що стосуються одного чи більше напрямків:
— Візія. Цінності. Лідерство
Чи варто витрачати час на візію й прагнути до інноваційного лідерства?
Яким чином візія та цінності можуть допомогти досягти якісних змін? Яким чином соціальні активісти, філантропи, соціальні підприємці та інноватори пропагують нові форми лідерства, впливають на формування порядку денного та за допомогою соціальних інновацій створюють нові форми участі у досягненні соціального впливу?
— Освіта. Експерименти. Творчість
Чи можна навчитися створювати інновації?
Які освітні програми сьогодні успішно втілюються для стимуляції та підтримки соціальних інновацій? Де можна експериментувати та знаходити рішення? Інкубаційні та акселераційні програми — перший крок до успіху. Освітні можливості для тих, хто бачить себе в глобальній мережі соціальних інноваторів. Як розвивати творче мислення?
— Моделі. Практика. Досвід
Де знайти приклади успішних інноваційних соціальних рішень?
Які успішні рішення соціальних проблем за допомогою високих технологій вже втілені в Україні? Яким чином сьогодні забезпечується сталість розв’язання соціальних проблем за допомогою соціального підприємництва? Які існують ефективні державні сервіси, процеси, рішення для реалізації соціальних інновацій? Успішні рішення соціальних проблем на стику бізнесу, технологій, культури та інформації.
— Комунікації. Парнерство. Мережування
З ким створювати та як комунікувати інноваційні рішення?
Які форми та канали комунікацій для створення та поширення соціальних інновацій є найбільш ефективними? Інноваційні форми спільної участі різних груп/секторів у розв’язанні соціальних викликів. Мережування та створення спільнот агентів змін якості життя. Міжсекторне парнтерство як засіб уникнення помилкових рішень.
— Стандартизація. Оцінка. Законодавче середовище
Яким чином легалізувати та поширювати успішний досвід соціальних інновацій?
Які існують можливості мультиплікації досвіду вирішення соціальних проблем? Чи працює соціальна франшиза? Як оцінити свій соціальний вплив та які існують критерії оцінки впливу соціальних інновацій? Законодавче поле для інновацій — чи все гаразд?
Критерії заявок
• Кейс має відповідати темі конференції та її ключовим фокусам
• Кейс, представлений у заявці, має бути цікавим широкому колу учасників конференції, незважаючи на їх сферу діяльності.
• Запропонована інновація має бути успішно втілена в Україні або в іншій країні.
• Кейс має представляти досвід конкретної організації або групи організації.
Загальна інформація
Перед тим як заповнити та відправити форму заявки на адресу оргкомітету конференції events.ufb@gmail.com, будь-ласка зверніть увагу на те, що:
• Кінцевий термін подання заявок 30 листопада 2016 р.
• Лише інформація, подана в заявці, буде прийматися до розгляду членами оргкомітету. Не надсилайте інші документи разом з заявкою.
• Заявки, які не відповідатимуть критеріям, не будуть розглядатись оргкомітетом
• Оргкомітет конференції буде брати до уваги відповідність заявки темі конференції та її ключових фокусів.
Наступні кроки
• Результати розгляду заявок будуть поширені до 15 січня 2017 р.
• Авторам кейсів, які будуть відібрані оргкомітетом, будуть запропоновані різні формати участі у конференції.