
Міноборони півтора року не може затвердити перелік видів благодійної допомоги від підприємств, щоб вони мали змогу допомогти армії, як це дозволяє Податковий кодекс України. Український форум благодійників і Торгово-промислова палата України вимагають від Міноборони розробити перелік необхідних армії товарів і послуг, щоб запрацювали сприятливі для благодійності бізнесу законодавчі зміни.
Чому закон не запрацював?
У вересні 2014 та липні 2015 року Верховна Рада України надала право підприємствам надавати Збройним Силам України товари і послуги, необхідні для проведення антитерористичної операції. Так, підприємствам дозволили у скрутний для країни час відносити на витрати суму коштів або вартість товарів, виконаних робіт, наданих послуг, які добровільно перераховані (передані) для потреб забезпечення проведення антитерористичної операції та є у переліку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.
Відповідні переліки (види) благодійної допомоги мали бути затверджені ще у вересні минулого року. Розробником даного переліку було визначено Міністерство оборони, яке направило перший проект акту до Кабміну. Однак, Уряд відправив перелік на доопрацювання. В результаті Міністерство оборони звернулося до Кабінету Міністрів України:
«У 2016 році на потреби Збройних Сил у матеріальних ресурсах за загальним фондом виділено 8 млрд 187,56 млн.грн, що в повній мірі дозволяє забезпечити учасників АТО матеріальними засобами. Враховуючи вищезазначене та у зв’язку з тим що на сьогодні проект постанови втратив свою актуальність, прошу відмінити відпрацювання проекту постанови».
Армії допомога (не) потрібна?
Аналізуючи головну сторінку сайту Міноборони, побачили розділ «Допомога армії», «Рахунки для благодійних внесків», де зазначено, що «наші військовослужбовці гідно та стійко переносять усі труднощі військової служби, але всі ми знаємо, в яких складних обставинах вони опинились. Допомога потрібна різна — моральна та фінансова».
Найбільше увагу привернуло повідомлення:
«Увага! У зв’язку із численними зверненнями фізичних та юридичних осіб — нерезидентів України, бажаючих здійснити грошові благодійні внески (в іноземній валюті) на матеріально-технічне та медичне забезпечення Збройних Сил України, у Міністерстві оборони України створено відповідні реквізити для перерахування.
На сьогодні існує нагальна потреба в забезпеченні особового складу Збройних Сил України такими предметами речового майна: бронежилети; шоломи куле захисні; шапки-фески трикотажні; ковдри напіввовняні; подушки ватяні; матраци ватяні одинарні; простирадла бавовняні; наволочки бавовняні верхні».
Разом із благодійниками – парламент і спільнота підприємців
Український форум благодійників звернувся до народного депутата Оксани Продан. Ми вдячні за підтримку: парламентарій спрямувала депутатське звернення до Міноборони щодо прискорення підготовки переліку видів благодійної допомоги.
Спільноту благодійників підтримало і найбільше в Україні об’єднання підприємців – Торгово-промислова палата України. ТППУ надіслала звернення до Прем’єр-міністра України щодо поновлення та прискорення роботи над розробкою переліків видів допомоги – спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів та медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, виконаних робіт, наданих послуг.
УФБ продовжує працювати над тим, щоб якомога швидше було затверджено перелік видів благодійної допомоги для військовослужбовців, яка сприятиме підсиленню обороноздатності країни.