
Вчора на проммайданчику МГЗ запрацювала полиця буккроссера. Чергова ініціатива молодіжної ради миколаївського проммайданчика підтримала всесвітній рух Bookcrossing.
Рух буккросинг – процес «звільнення» книг, або так званого «книговороту», що виник в 2001 році і до 2012 року налічує вже понад 950 тисяч учасників по всьому світу, для Миколаєва – не в новинку. Суть руху в тому, що, прочитавши книгу, людина залишає її в будь-якому громадському місці – парку, кафе, поїзді, станції метро – для того, щоб інша людина також змогла цю книгу прочитати.
Активісти молодіжної ради, займаючись збором книг для бібліотек у рамках проекту «Новорічний марафон» і корпоративного квесту «80 років: місія здійсненна», звернули увагу на те, як складно людям розлучатися з книгами. Це цілком зрозуміло: не так далекі ті часи, коли дістати хорошу книгу було неймовірною вдачею, а зарубіжна класика йшла тільки в комплекті з наполегливо рекомендованою «з верху» літературою. Сімейні бібліотеки збиралися по крупицях, і саме тому є скарбом для їхніх власників. Сьогоднішні ціни на книги і прогнози про збільшення їх вартості пригнічують. Це і стало причиною створення полички буккроссера на підприємстві.
– Ми попросили заводчан поділитися прочитаними, що стоять «мертвим вантажем», книгами, – говорить активіст молодіжної ради Дмитро Горбачов. – Тепер кожен працівник проммайданчика може взяти для читання будь-яку вподобану йому книгу. У нас представлені різні жанри: книги із серій «Класики і сучасники», «Шкільна бібліотека», фантастика, детектив і навіть жіночий роман.
– Зручність такого підходу, – доповнює колегу голова молодіжної ради Андрій Велігін, – в тому, що все спрощено до мінімуму і побудовано на принципі довіри. Зовсім не як у бібліотеці: у нас можна прийти «інкогніто», вибрати і взяти собі будь-які книги на необмежений термін. Якщо людина залишить книгу собі – не біда. Значить, вона читана і знайшла свого господаря. Реєстраційний номер в книзі проставлений для нас як організаторів: щоб ми орієнтувалися, скільки книг, яких авторів і якого жанру представлені на поличці буккроссера. Сподіваємося, заводчанам доведеться «до смаку» наша ідея, і вони підтримають її, і, керуючись принципом «прочитав книгу – віддай іншому», будуть ділитися не тільки враженнями про прочитане, а й самими книгами.
Діяльність молодіжного ради реалізується в рамках корпоративної програми «Формула майбутнього», адміністрування якої здійснює Центр соціальних програм РУСАЛу.