
Застосування податкового закодавства благодійними організаціями: методичний посібник
ЗАСТОСУВАННЯ ПОДАТКОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА БЛАГОДІЙНИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ
Автор: Юлія Кірсанова
Червень 2018 року
Питання звітності та оподаткування благодійних організацій завжди були і є проблемними та болючими для багатьох керівників та бухгалтерів благодійних фондів, оскільки дуже мало практичних роз’яснень з боку фіскальних органів, або вони носять дуже загальних характер.
Стаття 133.4 Податкового Кодексу України визначає умови перебування у реєстрі неприбуткових організацій та установ, і відповідно звільняє благодійні організації від сплати податку на прибуток при дотриманні певних вимог. А як бути з іншими податками?
Неприбутковість благодійного фонду ще не означає, що він не сплачує такі податки, як податок на доходи фізичних осіб, військовий збір, єдиний соціальний внесок, ПДВ, податок на майно, транспортний та земельні податки.
До вашої уваги методичний посібник Українського форуму благодійників, який розповість про кожний податок, платником якого може бути благодійна організація, про податкові пільги, пояснить як заповнювати податкові звіти та розкриє нюанси оподаткування благодійної допомоги. У посібнику згадуються всі нормативні акти, які регулюють діяльність благодійних організацій, є посилання на листи (роз’яснення) Державної фіскальної служби по тим чи іншим проблемним питанням щодо складання звітів чи сплати податків.
У методичному посібнику — 5 додатків — прикладів заповнення податкових звітів:
Додаток 1 — Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації з додатком Гуманітарна Допомога (ГД)
Додаток 2- Податковий розрахунок сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб і сум утриманого з них податку (форма 1-ДФ);
Додаток 3 — Податкова декларація з податку на нерухоме майно;
Додаток 4 — Податкова декларація з транспортного податку;
Додаток 5 — Податкова декларація з плати за землю.