
80 західних університетів володіють ендаументами, які перевищують мільярд доларів.
Національний фонд мистецтв США, створений у формі ендаумента, має кілька мільярдів доларів і виконує функції відсутнього в країні Міністерства культури.
Слід зазначити, що у 2008 році цільовий капітал зарубіжних вишівських ендаументів був іще більшим. Так, у лідера – Гарвардського університету – він становив 36 млрд. доларів. Але в результаті занадто ризикованої інвестиційної політики в умовах високої конкуренції і прагнення показати приріст цільового капіталу вище, ніж у конкурентів, при настанні кризи вартість інвестиційних портфелів зарубіжних ендаументів різко знизилася. В середньому за 2009 рік падіння цільового капіталу найбільшої 10-ки ендаументів склало близько 24%. Це призвело до того, що інвестиційна політика стала набагато виваженішою і збалансованою.

Довгострокова середньорічна дохідність інвестицій ендаумент-фондів складає близько 7-12% річних, розмір виплат на основні цілі діяльності фонду – близько 5% від суми його активів, приблизно половина доходів реінвестується. Частина реінвестованих доходів поглинається інфляцією, що при ефективному управлінні цільовим капіталом забезпечує річний приріст активів в межах 4-5% у реальному вираженні.
У результаті фонди Принстона і Стенфорда забезпечують до 500 млн. доларів щорічного фінансування цих університетів. В цілому ж кошти ендаументів приносять західним ВНЗ до 40-50% річного доходу, тобто є найважливішим джерелом фінансування поточних потреб університету.