
Рай – це колективна творчість людства на вільну тему. Фонд сприяння розвитку мистецтв запрошує познайомитися з раєм у Києві, на Фролівській, 1/6. Галерея працює щоденно з 11.00 до 19.00.
Учора в галереї Фонду сприяння розвитку мистецтв відкрилася виставка Лариси Рай "Дотик до першоджерела. Експозиція енергій чи виставка персони". Вона триватиме до 16 листопада 2011 р.
Про що:
Рай – це колективна творчість людства на вільну тему. Про нього писали класики і міркували філософи, вводили в оману релігії, про нього мріяли грішники (не грішники – теж мріяли). Його малювали художники, ліпили скульптори і додумували всі інші. І тільки містики радили шукати його в Собі.
З художньою концепцією «раю» пропонують знайомитися у галереї на Фролівській, 1/6 у листопаді. «Дотик до Першоджерела» – таке сполучення слів об’єднає живопис та поезію київської художниці Лариси Рай.
Першу персональну виставку організовують, коли готові сказати – «Я бачу так». Бачити так, а не інакше ми починаємо через певні обставини, досвід, постійні внутрішні трансформації. Конструктивний живопис у стилі «реалізм» і поезія (як продовження експозиції) обіцяють представити цілісну картину емоційно-образного сприйняття художниці, її внутрішню світобудову. Художні інтереси та бачення Лариси Рай лежать у сфері поєднання психології та живопису: «Передача через колір та форму чистого емоційного стану взято за основу сюжету кожної роботи. А у формі поезії картина говорить про Себе».
Досвід останніх років змістив акценти і показав: виключно професійний підхід – це не обов’язково якісно. І не все, що мистецтво – завжди творчість. Присвятивши окремий етап свого життя вивченню психології та близьких до неї технік самопізнання, Лариса почала писати. Цикл робіт, які запропонують на виставці, було завершено менш ніж за рік.
Істинна творчість передбачає спонтанність та імпровізацію. Там, де Творця обмежують, там не залишається місця для Творця. Крім загальних імен для картин – поезія до кожного з полотен. Замість запланованого сеансу живопису – абсолютна свобода у виборі теми, кольору, форми та змісту: “над усе хотілося передати все те, що вклала у суть цієї композиції… Всю ту незрівнянну красу та безмежність світу, відчуття тонкощі і неосяжності людської сутності, всю благодать від дотику до Першоджерела…”,- поділилася Лариса.
Виставка кольорових енергій – так доступно і коротко характеризують експозицію критики і сама авторка. Кольорова гамма картин художниці орієнтує на дослідження широкого спектру усіх семи кольорів у його максимально світлому енергетичному наповненні. Теоретичні основи знання про колір було закладено задовго до нашої ери (за однією із версій – шумерами). Сьогодні терапія кольором цілком об’єктивно визнана однією з повноцінних гілок у психології, і самостійним напрямком в арт-світі.
Колір не може не зцілювати – колір є продовження світла. Питання в тому, наскільки етичні ми у користуванні з дарованою нам енергією Першоджерела. Пам’ятати про те, що від початку ми цілісні та неподільні. Пам’ятати зсередини, а не тому, що у книжках так пишуть. Пам’ятати, що троянда – це троянда, а лотос – часто білий. І кожний для існування безмежно важливий. Тому немає сенсу сперечатись. Важливо просто БУТИ. Виставка і про це (також).
Ще:
044 238 65 21, 093 693 39 3