
Секція під такою назвою, проведена екс-директором Антикризової програми МФВ Русланом Крапличем, головним редактором журналу «Вісник благодійництва», набрала найбільше голосів у «Фейсбук» серед відвідувачів Національної конференції «Реформування закладів культури», що відбулася в Києві 7-9 лютого 2012 року, організована Інститутом соціокультурного розвитку, за участі Фундації імені князів-благодійників Острозьких і підтримки Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження».
Ще під час першого пленарного засідання пан Краплич звернувся до працівників культури із запитаннями: «Чи є місце для благодійництва у середовищі закладів культури, котрі в часі фінансової кризи самі потребують допомоги і підтримки? Чи можуть працівники закладів культури, що працюють у селах, районних центрах і малих містах, а також аматорські й мистецькі колективи допомагати громадянам, які гостро потребують помочі?»
Після роботи секцій, на завершення конференції у фінальному пленарному засіданні Руслан Краплич із певністю проголосив відповідь учасників конференції: «Заклади культури, творчі та мистецькі колективи України мають завжди вірно відповідати в якій ролі їх бачитиме суспільство: у ганебній ролі прохача чи у почесній ролі благодійника? Ми добре усвідомлюємо, що допомагаючи іншим ми допомагаємо собі».
Щодо секційної праці, то ділячись досвідом, отриманим Фундацією Острозьких у виконанні проекту, спрямованого на допомогу закладам культури і творчим колективам в організації благодійних заходів (який виконується за підтримки АГП МФВ), представники Фундації Острозьких розповіли про систему залучення до співпраці благодійників, меценатів і спонсорів, а також створення опікунських рад й інших моделей розвитку місцевої філантропії. Кожен з присутніх сам зміг переконатися у дієвості запропонованих методів й інструментів, тому до кінця роботи секції її учасники добровільно й з великою цікавістю долучилися до числа благодійників журналу «Вісник благодійництва» на видання якого від учасників конференції було передано понад 700 грн.
У своєму виступі директор проектів Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження» Катерина Смаглій закликала громадські організації, які реалізують проекти з трансформування закладів культури в центри громадської активності, до тіснішої співпраці зі ЗМІ задля висвітлення результатів своєї діяльності, адже чи не єдиними організаціями, які регулярно інформують суспільство про результати своєї роботи в рамках даного проекту, є Інститут соціо-культурного менеджменту та Фундація імені князів-благодійників Острозьких".
А представник Фонду імені Чарльза С. Мотта пані Світлана Супрун у неофіційній розмові повідомила, що її найбільше зацікавила робота 2-х секцій: розвитку громад і розвитку благодійництва, котрі провели Василь Полуйко із ЗУРЦ та Руслан Краплич, який представляв досвід Фундації Острозьких.