
За що критикують найбільший у світі благодійний фонд
Фонд Білла і Мелінди Гейтс (англ. Bill & Melinda Gates Foundation) — найбільший у світі благодійний фонд, заснований Біллом Гейтсом та його дружиною Меліндою. Один із членів правління фонду — американський підприємець Воррен Баффет. Офіційно фонд покликаний діяти «згідно з інтересами та пристрастями родини Гейтс».
Фонд заснований 1994 року і спочатку іменувався Фонд Вільяма Гейтса (William H. Gates Foundation). 1999 року назву замінили на Фонд Білла і Мелінди Гейтс, а в 2000 році відбулося його злиття з Освітнім фондом Гейтса (англ. Gates Learning Foundation). Фонд базується в Сіетлі і має у своєму розпорядженні кошти в розмірі близько 26 млрд. доларів. За свою благодійну діяльність Білл і Мелінда Гейтс (а також музикант Боно) у 2005 році визнані людьми року за версією журналу «Тайм». У 2006 році Воррен Баффет зробив найбільше в історії США пожертвування на суму 37 мільярдів доларів.
Головна мета фонду — підтримка і поліпшення системи охорони здоров’я, а також подолання голоду в бідних країнах. Охорона здоров’я — галузь діяльності держави, метою якої є організація та забезпечення доступного медичного обслуговування населення.
У сучасному глобальному суспільстві 862 млн. осіб страждають від голоду або недоїдання. Голод пояснюють нестачею джерел харчування, багато західних благодійних організацій, такі як Міжнародний Червоний Хрест, допомагають голодуючим і пропонують зайнятися виробництвом продуктів харчування, а не політикою. Інша теорія виникнення голоду стверджує, що він виникає тоді, коли одна суспільна група втрачає можливість обмінювати свою працю чи майно на їжу. ( http://uk.wikipedia.org/wiki/Голод )
Кошти фонду спрямовувалися на програму запобігання й лікування СНІДу й туберкульозу, на боротьбу з малярією, в проект з імунізації дітей в Індії та Африці та інші ініціативи.
Малярія щорічно викликає близько 350—500 мільйонів випадків захворювання і приблизно 1,3-3 мільйонів смертей людини — як мінімум одна смерть кожні 30 секунд. Африка на південь під Сахари відповідає за 85-90% цих випадків, значна більшість з яких відбуваються в дітей віком до 5 років. Смертність, як очікується, зросте вдвічі протягом наступних 20 років. (http://uk.wikipedia.org/wiki/Малярія )
Вакцини — препарати, що складаються з ослаблених, вбитих збудників хвороб чи продуктів їхньої життєдіяльності. Ці специфічні речовини дістали назву від противіспяного препарату, виготовленого з вірусу коров’ячої віспи. Метод щеплень за допомогою вакцин називають вакцинацією, або імунізацією.
2009 року медичний журнал The Lancet виступив з критикою фонду, дорікаючи йому у відсутності достатньої уваги до реальних потреб охорони здоров’я, а також недостатню прозорість асигнувань організації. Інші зауваження на адресу фонду стосувалися його орієнтованості на короткострокову перспективу і збільшення залежності бідних країн від Заходу. (http://uk.wikipedia.org/wiki/Фонд_Білла_і_Мелінди_Гейтс )