
15 грудня 2015 року представники провідних благодійних та громадських організацій спільно з волонтерами у присутності ЗМІ підписали Меморандум про вимоги до Податкового кодексу України.
Меморандум
Ми, благодійні та волонтерські організації України,
наголошуючи на важливості нашого внеску у підтримання обороноздатності країни та соціальне забезпечення найбільш незахищених Українців,
Вимагаємо включити до Податкового кодексу України такі податкові стимули для благодійників та волонтерів:
1. Прибрати бюрократичні процедури з діяльності волонтерів АТО. Благодійники вимагають запровадити мораторій на податкові перевірки волонтерів за 2013-2014 роки. Адже в ситуації Майдану, анексії Криму і першого року АТО у них не було змоги займатися оформленням первинних документів, які підтверджують факт передачі благодійної допомоги цільовим групам. У разі перевірок волонтрам доведеться двічі заплатити податок на дохід фізичної особи: за зібрану допопомогу і за надану.
2. Підвищити неоподатковуваний розмір нецільової благодійної допомоги у негрошовій формі до дванадцяти прожиткових мінімумів на рік. Прожитковий мінімум складає 1330 грн на місяць. А допомагати людині, не платячи за неї ПДФО, нині можна лише на 140 грн на місяць.
3. Розширити види неоподаткованої цільової благодійної допомоги. Звільнити від податку на доходи фізичних осіб цільову допомогу інвалідам, сиротам, багатодітним родинам для побутових потреб. Профільний закон декларує широкий перелік видів діяльності і отримувачів допомоги, за яких не треба платити податків. Однак у Податковому кодексі він звужений. Тож сьогодні численні благодійні організації сплачують мільйони гривень податків за те, що допомагають малозабезпеченим.
4. Створити податкові пільги для соціально відповідального бізнесу та громадян, які роблять цільові пожертви для підтримки інвалідів, сиріт, багатодітних родин, самотніх літніх людей, інших незахищених верств населення.