
Як виглядають мрії дітей, які зарано стали дорослими?
19 червня 2012 в Херсоні відкрилася виставка малюнків онкохворих дітей та їхніх батьків на тему «Мої мрії». Виставка проходить на першому поверсі кав’ярні «ЕірЗі» за адресою вул. Радянська, 31. Організатор виставки: Херсонський обласний благодійний фонд «Об’єднання».
«Життя цих дітей розділене на 2 частини: до страшного діагнозу і після …
“До” – це звичайне дитяче життя, з іграми, уроками, мультиками, біганиною, збитими колінами…
“Після” – це щосекундний поєдинок зі страшною хворобою, болем, зі смертю – часто триває роками. “Після” – це зовсім недитяче життя. “Після” – це переоцінка цінностей…», – говорить Віра Редькіна, завідувачка гематологічного відділення Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні.
ХОБФ «Об’єднання» в рамках всеукраїнської кампанії STOP.Біль за фінансової підтримки МБФ «Відродження» проводить групи взаємодопомоги для батьків, чиї діти важко хворі і перебувають у гематологічному відділенні Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні.
«Часто люди можуть зіштовхуватися з проблемами, і вважають, що вони самотні. Але це не так – є люди, які вже мали подібні труднощі в житті і які готові допомогти, поділитися досвідом. Саме тому такі групи взаємодопомоги дуже важливі», – зазначає Юрій Антощук, виконавчий ліректор ХОБФ «Об’єднання».
Ця виставка – продукт роботи дітей та їхніх батьків. Це їхні мрії і надії.
Дитячий рак виліковний у 50-90% випадків залежно від діагнозу. Але лікування дуже дороге та важке, багато дітей не встигають дочекатися коштів на ліки.
Діти, які пройшли страшний мученицький шлях ідуть зі словами любові і подяки. Але, незважаючи на труднощі, недитячі страждання – вони вірять, граються, дивляться мультики, малюють світ, пишуть вірші, фотографують (нехай навіть так, світанки – в одному кінці коридору, заходи в іншому).
Вони – живуть.
Ось тільки встати з ліжка не завжди є сили.
Своєю вірою, своїм смиренням, вмінням радіти життю, кожній його миті, всупереч хворобі, вони змусили стиснутися серця багатьох людей, задуматися і переоцінити своє життя.
Не залишаймо на самоті в цьому раптовому бездонному горі маленьких людей, а також їхніх батьків. Здійснімо всі разом здійснимо їхню мрію – мрію бути здоровими.
Херсонці та гості міста зможуть відвідати виставку в період з 19 червня по 14 липня. Крім того, кожен небайдужий може зробити пожертву, кинувши певну суму до скриньки в самій кав’ярні або ж переказати на спеціально відкритий банківський рахунок, вказаний нижче.
Сьогодні гематологічне відділення в Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні потребує багато чого, але в першу чергу – функціональних ліжок. Вартість одного ліжка складає 10 000 грн., а таких потрібно не менше 8-10 шт.
Реквізити для пожертв:
Одержувач: ХОБФ “Об’єднання”
Код отримувача: 37542223 МФО: 320702
Рахунок: 26002067561003
Банк: ПАТ “Банк Національний кредит”
Призначення: благодійна пожертвува для онкохворих дітей
Кампанія STOP.Біль почалася в грудні 2011 року і ставить перед собою мету – допомогти хворим, які потребують знеболення для полегшення симптомів невиліковних хвороб.
Протягом десятиліть пероральний морфін залишається ключовим елементом лікування больового синдрому у випадках раку. Він внесений до основного переліку лікарських засобів Всесвітньої організації охорони здоров’я. Це означає, що пероральний морфін є найбільш ефективним, безпечним і доступним з точки зору витрат лікарським засобом. Зараз в Україні перорального морфіну немає, він навіть не зареєстрований як медичний препарат. Учасники кампанії STOP.Біль упевнені: полегшити страждання людей, хворих на рак, допоможе реєстрація в Україні перорального морфіну. Сьогодні цей препарат для українських пацієнтів доступний виключно у вигляді ін’єкцій.
За таких умов бездіяльність Уряду України в цій ситуації змушує пацієнтів невиправдано страждати від сильного болю і принизливого для людської гідності поводження, а їхні близькі приречені на тяжкі моральні випробування та психологічні страждання, які за своєю силою можуть бути прирівняні до тортур.
26 червня буде відзначатися Міжнародний день на підтримку жертв тортур. Почасти, дана виставка приурочена до цього дня і покликана привернути увагу людей до проблеми.