
Як навчити нове покоління дбайливо ставитися до природи
Миколаїв, 13 березня 2012 року. Проект «Створення куточків екологічної освіти в школах України» реалізується міжнародною організацією «Фундація ПАУСІ» за підтримки Посольства США в декількох містах України. А завдяки участі компанії РУСАЛ тепер впроваджується і в трьох миколаївських загальноосвітніх школах.
Мета проекту – створення на базі шкіл куточків екологічної освіти, в роботі яких, крім учнівського складу, активно задіяні представники місцевої громади. Місія такого куточка – підвищити рівень зацікавленості питаннями екології та клімату серед населення, а також сформувати навички особистого повсякденної поведінки для заощадження ресурсів природи.
Усі освітні установи отримали унікальне обладнання і безліч корисних навчально-методичних матеріалів. Тепер у школах не в теорії, а на практиці, на позакласних уроках, учні пізнають основи ресурсозбереження. Так, портативна лабораторія дозволяє визначити якість води, склад повітря, а цифровий інфрачервоний термометр або пірометр за лічені секунди показує температуру на будь-якій поверхні.
Учень Миколаївської гімназії № 3 Віктор ділиться своїми враженнями: «За допомогою пірометра ми можемо виміряти температуру зовнішньої і внутрішньої стінок, вікон. Якщо вікно заклеєне, то його температура така ж, як і зовнішньої стінки, а якщо ні, то відразу видно, що його температура впала на 4 градуси. З допомогою цього приладу можна також дізнатися температуру батареї. Виміряти на початку і в кінці. Якщо є різниця, то батарея стара, і її треба чистити».
Учениця Галіцінівської школи Жовтневого району Оксана: «Вольтметр може порахувати не тільки витрати енергії, а й вартість її надлишку».
За словами заступника директора з виховної роботи гімназії № 3 Наталії Колесниченко, така унікальна техніка і представлені методики дозволяють максимально доступно пояснити дітям суть раціонального використання природних ресурсів і на конкретних прикладах закріпити корисні навички. Наприклад, роз’яснити: якщо ми залишаємо в розетці зарядку від мобільника, то споживання електроенергії триває.
Мініатюрні моделі будинків, що працюють на сонячних батареях, машинки, які пересуваються на енергії вітру, води або сонця, прилади для вимірювання якості води, швидкості вітру, гідрометр і багато іншого дозволяють учням побачити результати економії. А, значить, це дасть можливість навчити підростаюче покоління дбайливо ставитися до навколишнього середовища і берегти її для наступних поколінь.
Адміністрування проекту здійснює Фонд «Центр соціальних програм РУСАЛу в Україні».