
Як допомогти родинам загиблих українських військових
Благодійний фонд “Кожен може” розпочав реалізацію довгострокової програми допомоги членам сімей українських військових, які загинули в зоні АТО.
Ідея запуску програми належить діаспорянам, які підтримують співвітчизників у найтяжчих випробуваннях.
В Україні зростає кількість сімей, які через конфлікт на Сході втратили сина, батька, брата, рідну людину, або навіть єдиного годувальника. Ці сім’ї потребують не тільки психологічної допомоги, але й матеріальної, адже залишилися зовсім беззахисними у своїй біді.
Напередодні Нового року відбулася перша зустріч родин загиблих зі співробітниками та волонтерами фонду. І хоча привід для знайомства надзвичайно невеселий, зустріч тривала у теплій атмосфері родинного свята: спілкувалися, грали, розказували про себе та свої сім’ї.
Одна з таких сімей – родина Шишко, яка у липні 2014 року втратила чоловіка, сина, онука та брата. Олександр був єдиним годувальником для своєї дружини та дворічної доньки, а також для матері, яка опікується паралізованим батьком та донькою-інвалідом. Жінкам та старенькому дідусеві неможливо вижити без сторонньої підтримки.
Програма допомоги сім’ям загиблих військових спрямована на довготривале надання допомоги сім’ям саме в таких надскладних ситуаціях.
Зараз під опікою – 10 сімей, яким Благодійний фонд “Кожен може” щомісяця перераховує кошти на найнеобхідніші товари, надає всебічну підтримку та супровід. Але потреба в допомозі значно вища. Тож якщо ви, ваша родина, громада, спільнота, компанія друзів тощо надаєте перевагу адресній допомозі, допомозі конкретній родині, ця програма – для вас.
Еквівалент 30 євро, невелика сума, може допомогти родині загиблого героя пережити скрутні часи.
“Ми раді, що програму допомоги родинам загиблих військових підтримали саме представники української діаспори, – зазначає Наталія Брук, куратор програми, волонтер БФ “Кожен може”, – адже донори (люди, які надають пожертви) навіть на великій відстані мають змогу познайомитися з конкретною родиною, зрозуміти її потреби, бути на зв’язку, підтримувати не тільки матеріально, але іноді – й морально. А ще усвідомлення того, що завдяки твоїй допомозі людина долає життєві труднощі, розвивається, неймовірно мотивує на подальшу допомогу”.
Долучитися до програми та підтримати сім’ї загиблих, які залишились без годувальника, може будь-хто. Для цього достатньо звернутися до фонду.