
Волонтери «Київстар», рятівники та журналісти відновлюють унікальні ліси Криму
16 квітня 2012 року в Ялтинському гірничо-лісовому природному заповіднику волонтери «Київстар», співробітники Контрольно-рятувальної служби Криму, а також журналісти під керівництвом досвідчених фахівців висадили 10 000 сіянців кримської сосни, що становить близько 2 гектарів. У ході акції «Поділися любов’ю до Криму» понад 200 волонтерів допомагали відновлювати ліс, який постраждав від масштабної пожежі 2007 року.
Ініціативу підтримав Республіканський комітет Автономної Республіки Крим із лісового і мисливського господарства. Сіянці для Ялтинського заповідника та інші допоміжні матеріали були закуплені на кошти «Київстар».
Директор Ялтинського гірничо-лісового природного заповідника Володимир Капітонов:
«Цінність і унікальність кримських соснових лісів, аналогів яким немає ніде в світі, незаперечна. Тому пожежа 2007 року, під час якого згоріла більша їх частина, вважається екологічною бідою в масштабах України. Одне з наших завдань – відновити втрачене, і ми раді допомозі, яку нам надав «Київстар», рятувальники та кримські журналісти».
Директор Кримської філії «Київстар» Геннадій Хмара:
«Ми з колегами вирішили взяти особисту участь у такій важливій справі, як відновлення кримських лісів, і сподіваємося, що багато кримчан приєднаються до нас. Ми віримо в те, що Крим завдяки своїм унікальним природним факторам завжди залишатиметься перлиною нашої країни. Кожен може зробити свій внесок у порятунок, збереження і примноження цього природного багатства».
Ялтинський заповідник за багатством і красою своєї природи є одним з найунікальніших і найцікавіших об’єктів у Східній Європі. Близько 75% його площі займають хвойні та широколистяні ліси субсередземноморського та центрально-європейського типу. Ялтинський заповідник, територія якого входить до складу заповідного фонду України, має загальнодержавне значення. Завдяки природним факторам, в тому числі лісистих зеленим зонам, Крим має ті унікальні природні умови, поєднання яких і притягує туристів упродовж багатьох років.
Начальник Контрольно-рятувальної служби Криму Володимир Мельников:
«Наша служба об’єднує активістів, які приходять на виручку в складній ситуації в будь-який час. Наші співробітники неодноразово брали участь у гасінні лісових пожеж. Наш обов’язок – надавати допомогу, і ми з готовністю допомагаємо у збереженні та відновленні кримських лісів».
Кримські ліси – це природне багатство всієї країни. За підрахунками фахівців, один гектар лісу виділяє більше 5 тонн кисню на рік (тобто 1 га забезпечує киснем понад 200 осіб), затримуючи на кронах до 35 тонн пилу з різними домішками, саме тому ліс по праву називають «фабрикою кисню».
Специфіка ялтинських лісів така, що необхідно висаджувати сіянці у вологий ґрунт. Тому початок весни – це прекрасний час для засіву. В цьому випадку приживлюваність сосни становить близько 80-85%. А враховуючи термін життя цього дерева, відновлена ділянка лісу буде очищати повітря і насичувати його фітонцидами протягом найближчих 500-600 років.
«Київстар» запрошує публікувати фото найцікавіших місць України на онлайн-порталі iloveukraine.com.ua