
Мабуть, кожний народ у світі має свої національні особливості та традиції волонтерського руху. Є, безперечно, вони й у нас, в українців. Ніхто ж не заперечуватиме, що серед наших співвітчизників чимало знайдеться людей, які звикли жити заради суспільного добра, намагаються своїми благородними вчинками змінити життя на краще, тих, хто заради спасіння чужого життя ризикує власним, не чекаючи за це ні моральної, ні, тим паче, матеріальної винагороди. І хоча Закон «Про волонтерство в Україні» був прийнятий Верховною Радою ще у квітні 2011 року, у нас ще й досі немає офіційно діючих на державному рівні волонтерів! Тобто коли соціологи намагаються вирахувати кількість населення, яке добровільно присвячує своє життя (або хоча б його частину) волонтерству, цей показник сягає… нуля! Між тим, приміром, у Швеції половина населення (!) не цурається доброчинних акцій і активно бере участь у різноманітних волонтерських рухах.
Так, за результатами опитування, проведеного 2009-го, 48% населення Швеції — приблизно 3 млн. осіб віком від 16 до 74 років — вважають себе добровольцями. Понад 50% віком від 16 до 85 років присвячують волонтерській діяльності щонайменше 14 годин на місяць. А в Україні? У нас волонтерський рух лише починає розвиватися завдяки відчайдухам та добровольцям. Найщиросердніших нещодавно відзначили на всеукраїнському рівні — за підсумками Національного конкурсу «Волонтер року – 2012».
— Визнання праці волонтерів — невід’ємна ознака розвиненого суспільства, — каже директор Центру волонтеріату «Добра воля» Тетяна Лисенко. — Об’єднання зусиль громадськості, влади та бізнесу дає змогу гідно відзначити їхній внесок у розбудову нашої країни. І ми щасливі, що в рамках конкурсу «Волонтер року – 2012» вдалося об’єднати гарні справи добровольців з усієї України. Їхні голоси мають почути, а працю — оцінити, адже руками цих небайдужих людей формуються справжні цінності громадянського суспільства.
За час проведення конкурсу Україна дізналася, що волонтерство настільки ж багатогранне, як і наша дійсність, і має право на існування у всіх сферах людського буття. І кожна історія, розміщена на gurt.org.ua, — це реальний спосіб покращити чи вдосконалити певну «галузь» власної самобутності.
Детальніше: http://www.golos.com.ua/Article.aspx?id=298161