
6
Березень 2012
Вінницька весна Європейського молодіжного парламенту
Благодійна Фундація «Відкриті серця України» у рамках освітнього проекту «FYTURE» (Freedom – Youth – Ties – Ukraine – Renewal – Europe) підтримала проведення Національної сесії ММГО «Європейський молодіжний парламент – Україна», яка проходила у Вінниці з 3 по 5 березня 2012 року.
3 березня 2012 року в приміщенні Вінницької облдержадміністрації було відкрито Національну сесію ММГО «Європейський молодіжний парламент – Україна» – VinSpring (Вінницька весна). Цей захід зібрав активну молодь з усієї України та 17-ти країн Європи. Національна сесія пройшла за підтримки Благодійної фундації «Відкриті серця України».
Серед країн, які делегували своїх представників на сесію, були Франція, Іспанія, Велика Британія, Німеччина, Норвегія, Швеція, Польща, Чехія, Австрія, Фінляндія, Естонія, Росія, Білорусь, Грузія та Туреччина. Протягом сесії українська молодь разом зі своїми однолітками з європейських країн обговорювала суспільно важливі питання у сфері охорони довкілля, освіти, економіки, проблем молоді, захисту прав людини тощо. Дискусії об’єднала головна тема сесії – «Naturally Connected», яку можна перекласти українською як «Природньо поєднані» або «Поєднані природою». Національна сесія є першим у низці проектів на екологічну тематику, що заплановані ММГО «Європейський молодіжний парламент – Україна» на 2012 рік.
Протягом п’яти днів 100 делегатів (у тому числі 20 іноземців) віком від 16 до 23 років під керівництвом досвідчених представників ЄМП шукали відповіді на питання, які є однаково актуальними для всіх без винятку мешканців європейського континенту. Молоді парламентарі дискутували з питань екологічної освіти в країнах Східної Європи, поводження з відходами, скорочення викидів СО2, використання біопалива та відновлювальних джерел енергії.
Відкриваючи сесію урочистою промовою, перший заступник голови Вінницької обласної ради Ігор Кревський зазначив: «Тут зібралися ті, хто не байдужий до завтрашнього дня, хто максимально наближує Україну до Європи. Співпраця Вінницької області з регіонами ЄС щодо створення сприятливого клімату для входження в Європейський простір надзвичайно важлива для наших громад. Ми і надалі поглиблюватимемо і розширюватимемо нашу роботу».
Євген Полтенко від імені Благодійної Фундації «Відкриті серця України» привітав учасників з офіційним початком роботи національної сесії та повідомив про новий напрямок роботи Фундації: «Цього року за програмним напрямком ОСВІТА Фундація впроваджує проект FYTURE (Freedom – Youth – Ties – Ukraine – Renewal – Europe). Завданням проекту є створення можливостей для діалогу між українською та європейською молоддю, заохочення євроінтеграційних устремлінь молодих українців. Реалізуючи цей проект, ми трактуємо ЄМП-Україна як головного партнера, особливо, якщо враховувати наш позитивний досвід співпраці у минулому році».
Як зазначив голова сесії Себастьян Хосу (Австрія), в часи глобалізації міжнародна співпраця цінується понад усе. «Разом з вами ми як одна національна свідомість можемо досягти більшого. Так, економічна свідомість надзвичайно важлива для нашого майбутнього. Сьогодні Європа стикається з багатьма проблемами – це і фінансова криза, і заборгованість, також існують екологічні проблеми. Ми бачимо, як усі громади світу жертвують екологією заради економіки. Але саме ми успадкуємо цей старий, виснажений економікою, світ, в якому будемо ростити своїх дітей. Кожен з нас має пам’ятати, що ми пов’язані не лише міжкультурним діалогом, а ще й природою».
Завданням делегатів сесії було створення єдиної команди з метою складання та захисту резолюції – офіційного документу з унікальними рішеннями щодо досліджуваних проблем. Також серед особливостей цьогорічної події – відкриття «гарячої» лінії для пропозицій щодо тем екологічного спрямування, які обговорюються на сесії. Організатори запевняють, що лінію буде відкрито для всіх громадян України і всі пропозиції будуть рівною мірою прийняті до уваги, а результати обговорень – передані до Європейського Парламенту. Крім того, сесія дозволила відібрати серед українських делегатів найкращих – тих, хто представлятиме Україну на міжнародних сесіях навесні 2012 року у Стамбулі (Туреччина) та восени 2012 року в Амстердамі (Нідерланди).
Національна сесія Європейського молодіжного парламенту – унікальна можливість для української молоді зробити свій внесок у подолання нагальних екологічних, економічних і соціальних проблем України й усієї Європи. Свіжий погляд, оригінальність мислення, ініціативність молодих європейців мають отримати належну оцінку від урядів України та країн ЄС.