
Благодійність є філософією життя або доктриною, яка ставить людство на на найперше місце зі своїх пріоритетів. Філантроп працює над покращенням життя своїх ближніх цілком безкорисливо.
Які ж причини і мотиви благодійності? Через співчуття або симпатію філантроп відчуває між собою і людьми зв’язок і розуміє, як інші страждають. Саме цей зв’язок підштовхує його допомогти іншим. Цей зв’язок має кілька витоків. Наприклад релігійні причини, отримати репутацію в діловому світі.
Благодійність природно з’являється в "піраміді Маслоу", коли потреби більш низького рангу виконані, (як це має місце для всіх великих благодійників) і людина хоче задовольнити вищі потреби.
Філантропія не завжди розглядається як загальне благо. Благодійність може привести людину до стану пасивності. Благодійність полягає в розробці солідаризму, кожен може займатися, допомагати один одному, немає ніякого примусу.
Відомі філантропи
Барон Тейлор (1789-1879). Великий мандрівник, художник, письменник, представник витончених мистецтв.
Річард Уоллес (1818-1890), британський філантроп. Він винайшов фонтан Уоллес в Парижі , для вирішення проблеми водопостачання у цьому місті.
Джон Девісон Рокфеллер (1839-1937), американський нафтовий магнат: він створив в 1913 році Фонд Рокфеллера, з метою сприяння науково-технічного прогресу у всіх країнах світу.
Ендрю Карнегі створив близько 2500 вільних публічних бібліотек в США, які носять його ім’я, Карнегі бібліотек (найбільш відомим є Нью-Йоркська публічна бібліотека ). Він фінансував 65 бібліотек філій в місті Нью-Йорку.
Майкл Джексон (1958-2009) віддав більш ніж 400 мільйонів доларів свого статку на добродійність. Внесений у 2000 році у книгу рекордів Гіннеса як людина, яка має підтримку більше, ніж інші благодійні художники і знаменитості (39 благодійних підтримується).
Білл Гейтс вирішив присвятити 95% свого стану для боротьби з хворобами і неграмотністю в країнах Півдня. Гейтс уже витратив $ 9260 млн для вакцинації 55000000 дітей.
Уоррен Баффет оголосив у неділю 25 червня 2006 про свій намір дати кілька 37 млрд. дол, або 29,6 млрд. євро на благодійні цілі. Це рішення, яке охоплює понад 80% свого стану, є найбільшим пожертвуванням, зроблене в США і випереджає інших філантропів в історії.
Компанія Exxon Mobil витратила 80 мільйонів доларів на благодійні цілі для Сполучених Штатів. За даними Держдепартаменту США, пожертви в цій країні досягли $ 260 млрд. Щороку американці дають 250 мільярдів доларів для некомерційних об’єднань і ці пожертвування не оподатковуються. 5,4% від пожертвування йдуть на культуру (13 млрд.) .
У 2009 році, за даними досліджень і солідарності, середній розмір пожертвування у Франції на домашнє господарство складає € 280.
За матеріалами Вікіпедії