
Вартість життя та стратегічні напрямки соціальної політики
Неурядові організації також активно співпрацюють з міністерством та науковцями заради внесення в цей стратегічний документ напрями, які дійсно відповідають інтересам громадян України.
На 22-річчі свого існування Україна почала активно розробляти стратегічні напрямки соціальної політики. Як зазначила Міністр соціальної політики Наталія Королевська «Очевидно, що старі методи та підходи до їх вирішення на основі постійного гасіння пожежі вже не працюють. Наше завдання – дивитися далі, шукати відповіді на існуючі запитання та розробляти соціальну політику на більш далеку перспективу», – сказала вона. Зараз у Міністерстві соціальної політики України йде напрацювання Концепції соціального розвитку держави на 2013–2023 роки.
Неурядові організації також активно співпрацюють з міністерством та науковцями заради внесення в цей стратегічний документ напрями, які дійсно відповідають інтересам громадян України. Ці процеси здійснюються не тільки через офіційні громадські ради при органах виконавчої влади. Професійні НУО розробляють спільну позицію щодо окремих питань соціальної політики через експертні майданчики, які створюються з залученням науковців та експертів з різних галузей соціальної сфери.
24 квітня в офісі ВГО «Асоціація безпеки дорожнього руху», пройшло засідання Координаційно-експертної ради з питань соціальної політики* Центру перспективних соціальних досліджень Мінсоцполітики та НАН України. На цьому засіданні обговорювалися питання:
– впровадження методики розрахунку вартості людського життя, як необхідного чинника для розвитку економічних важелів забезпечення високого соціального захисту постраждалих на виробництві, в ДТП, тощо;
– обговорення розроблених для подання до Верховної Ради України змін та доповнень до Бюджетного кодексу щодо фінансування програм та закладів, що надають соціальні послуги бездомним та звільненим з місць позбавлення волі;
– питання проведення заходів присвячених завданням 10-річчя «Заходів з безпеки дорожнього руху», яке оголошено ООН, з 11 травня 2011 підвищення безпеки на українських шляхам, підтримана також Президентом України В. Ф. Януковичем.
В засіданні, крім представників НУО, членів Координаційно-експертної ради, приймали участь керівники та експерти Асоціації безпеки дорожнього руху, фахівці Центру перспективних соціальних досліджень, тощо.
На засіданні були розроблені заходи щодо лобіювання «Методики розрахунку вартості життя людини», та змін до Бюджетного кодексу України, плани із створення об’єднання постраждалих внаслідок ДТП тощо.
Важливим завданням, на думку учасників, є також внесення поняття вартості життя людини, як важливого показника розвитку суспільства в стратегічні напрямки соціальної політики до 2023 року.
Координаійно-експертна рада з питань соціальної політики була створена в листопаді 2012 року за ініціативої ВБФ «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій» та МБФ «Карітас-України»