
1 березеня 2012 року в приміщенні інформаційної агенції «ЛІГАБізнесінформ» відбулася прес-конференція з підбиття підсумків конкурсу «Пишемо про благодійність», організованого Асоціацією благодійників України і ГО «Вікімедіа Україна».
Про результати конкурсу та власні враження від нього розказали виконавчий директор ГО «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич, Президент Асоціації благодійників України, голова журі конкурсу Олександр Максимчук, член журі – виконавчий директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар та медіа-експерт, ведучий телеканалу ICTV Андрій Куликов.
Конкурс «Пишемо про благодійність» проходив з 12 грудня 2011 р. до 29 січня 2012 року. Кожен бажаючий міг створити або відредагувати статті про благодійність, благодійні організації, благодійників.
В ході конкурсу було опрацьовано 159 статей, із яких до оцінювання допущена 121 стаття, з них 109 нових і 12 суттєво доповнених. На час завершення конкурсу із 211 статей категорії «Благодійність» 135 були створені або значно доповнені саме завдяки конкурсу. Тобто конкурс збагатив благодійну тематику в українській Вікіпедії майже втричі.
Олександр Максимчук наголосив, що новітні комунікації – це величезний потенціал для розвитку благодійництва. Крім того, він зауважив, що Асоціація благодійників України планує і надалі співпрацювати з ГО «Вікімедіа Україна» (конкурси статей про музеї, історію України).
Юрій Пероганич подякував організаторам конкурсу та зауважив, що в Вікіпедії заборонене платне написання статей, тобто всі, хто пишуть у Вікіпедію, є певною мірою благодійниками, оскільки витрачають свій час та інтелект для наповненя сайту. «Вікімедіа Україна» сприяє наповненню Вікіпедії різними способами мотивації, як то вікіекспедиції (з метою збору матеріалів та ілюстрування статей), вишколи, конкурси з написання статей на різну тематику. Юрій Пероганич зауважив, що ніякої підтримки з боку держави не надається та навів приклад Німеччини, яка надала архівні зображення для ілюстрування національної Вікіпедіїї. На сьогодні Українська Вікіпедія посідає 13-е місце за кількістю статей у світі. В середньому створюється 193 стаття щодня.
Вікторія Сюмар позитивно оцінила якість поданих статей. Зауважила, що багато робіт вищого рівня, ніж ми бачимо в українській пресі, де інформація про соціальні феномени часто подається поверхово та емоційно. Навпаки, статті, надіслані на конкурс «Пишемо про благодійність» вирізнялися серйозним аналізом статистики, порівняльними даними та глибоким розумінням проблематики. «Був отриманий якісний аналітичний продукт» – підвела підсумок Вікторія Сюмар.
Андрій Куликов зазначив, що для написання статей у Вікіпедію недостатньо тільки комп’ютера та інтернету. У людини має бути присутня така риса, як сумлінність та певний рівень знань, оскільки не редагована та неякісна стаття викликає супротив та небажання читати. Андрій Куликов також поділився враженнями щодо участі у журі конкурсу та зазначив, що люди, які роблять благодійність – дуже цікаві. Але журналісти не завжди можуть це розрізнити, бо вони дуже скромні. Ведучий закликав благодійників іти до журналістів та використовувати нові форми співпраці, зокрема приділяти більше уваги радіо висвітленню.
Після презентації результатів конкурсу відбулося нагородження переможців. Олег Король зі Львова розділив друге місце з Миколою Супрунцем із Рівного. Їм були вручені електронні книги та дипломи переможців. Олег Король, який є досвідченим дописувачем Вікіпедії, зазначив, що змагальний момент спонукає покращити якість.
Головна переможниця – Валентина Кодола отримала нетбук і диплом переможця з рук Голови Наглядової ради МБФ «Україна 3000» Катерини Ющенко. Валентина Іванівна – вчитель із 22-річним стажем, викладає історію і світову літературу в одному із сіл Корсунь-Шевченківського району, що на Черкащині. Валентина Кодола розповіла, що перемога не була легкою, за нею – велика праця та недоспані ночі. Учні всіляко підтримували свою вчительку, але всі статті, наголосила переможниця, вона написала сама.