
Українські НУО навчаються основ соціального підприємництва
23 січня в Києві розпочалася тренінгова програма “Сприяння соціальному підприємництву в Україні” (триватиме до 26 січня). Захід організувала Антикризова гуманітарна програма Міжнародного фонду “Відродження” спільно з Британською Радою в Україні, Фондом Східна Європа, “PricewaterhouseCoopers” в Україні, “Ерсте Банком” та Українським Фондом підтримки підприємництва.
У заході взяли участь представники 65 громадських організацій і благодійних фондів із усієї України.
Відкриваючи тренінг, Посол Великої Британії Лі Тернер зазначив, що сьогодні соціальне підприємництво набуває все більшого значення в усьому світі. У Великобританії соціальні підприємства почали активно розвиватися в ХІХ столітті внаслідок змін у соціально-економічному житті, які спричинила індустріальна революція. Зараз у Великобританії працюють майже 55 тисяч соціальних підприємств, які генерують 8,4 млрд. фунтів прибутків на рік.
Директор Британської Ради в Україні Мартін Доул додав, що Велика Британія поширює свій досвід розвитку соціальних підприємств серед неурядових організації України в рамках відповідного проекту. У листопаді минулого року Британська Рада запросила відомого експерта Фрієра Спреклі для підготовки 15 українських тренерів із соціального підприємництва.
Президент фонду Східна Європа Віктор Лях і директор Антикризової гуманітарної програми Катерина Смаглій висловили переконання, що участь у заході допоможе громадським організаціям України вдосконалити свої підходи до вирішення соціальних, економічних та екологічних проблем місцевих громад.
Після завершення програми учасники зможуть узяти участь у конкурсі з відкриття трьох ресурсних центрів підтримки соціального підприємництва в регіонах і конкурсі мікрогрантів на започаткування власних соціальних підприємств.
Антикризова гуманітарна програма
Катерина Смаглій
(044) 482 24 29
smagliy@irf.ua
***
Антикризова гуманітарна програма надає підтримку соціальним, культурницьким і гуманітарним проектам, націленим на збереження освітніх і оздоровчих програм для дітей і молоді з сільської місцевості та депресивних регіонів, а також на збереження селищних культурницьких інституцій, перетворення їх на центри громадської активності та дитячої позашкільної зайнятості.