
Українська соціальна академія запускає навчальний проєкт “Психічне здоров’я”
Виклики сьогодення вимагають особливої психоемоційної стійкості від священників.
Через пандемію багато з них пережили стрес та емоційне виснаження, адже все більше людей звертаються до священнослужителів з духовними та емоційними проблемами. Віддаючи всі сили служінню, священники забувають про власні потреби, ховаючи негативні емоції за так званою “психічною стіною”. Як висновок, психоемоційне вигорання негативно впливає на самих священників, на їхні сім’ї, і на спільноти, в яких вони служать.
Українська соціальна академія спільно з Факультетом наук про здоров’я УКУ проводить унікальну навчальну програму “Психічне здоров’я” для священників УГКЦ!
Ми поставили перед собою мету — надати учасникам проєкту сучасні знання, розуміння та практичні інструменти для покращення психічного здоров’я й емоційного добробуту людей.
Наша програма складається з двох компонентів: навчально-практичної школи та консультаційної програми підтримки для тих, хто бореться з тривогою та іншими емоціями через коронавірусну кризу.
Школа проходитиме у Моршині для священників Чернівецької, Стрийської, Кам’янець-Подільської Єпархій та Луцького Екзархату. Її програма — це вибудовування цілісного розуміння того, як працює натхнення, мотивація, стрес і щастя на рівні біохімії мозку та системного підходу до природи людської поведінки. Різні компоненти програми цілісно об’єднані й разом творять маршрут до набуття відповідних компетентностей, фахового та особистого розвитку учасників. Саме навчання є максимально прикладним, з пошуком застосування здобутих знань до конкретних випадків та реальних ситуацій, практичними вправами для розвитку знань та вмінь.
Близько 100 священників пройдуть п’ятиденні модулі, на яких вивчатимуть теми управління стресом, мотивації та стійкості до кризових ситуацій. Згодом вони отримають постійну психологічну підтримку та консультації в контексті індивідуальних сеансів терапії.
“Це наш новий проєкт та інноваційна для України програма, яка, сподіваємося, дасть можливість священнослужителям здобути компетентності у турботі про особисте психічне здоров’я, а відтак зробити важливий крок у розвитку цілісної системи турботи про психічне здоров’я у парафіяльних спільнотах” – коментує о.др. Михайло Мельник.
Завдяки цьому проєкту ми сподіваємось зробити служіння більш комфортним та супроводжувати у цьому процесі священнослужителів.