
Українська благодійність у Європі: про що говорили на зустрічі DAFNE
Як УФБ впливає на європейський філантропічний сектор? Чого навчаємося ми, і що запозичують у нас асоціації донорів передових країн? Зазирнемо за лаштунки зимової зустрічі Мережі асоціацій донорів і фундацій Європи DAFNE (Donors and Foundations Networks in Europe), яка відбулася наприкінці січня 2016 року в Ліхтенштейні.
Український форум благодійників – член DAFNE з 2006 року. Зустрічі DAFNE відбуваються двічі на рік, щоразу в новій країні з-поміж членів Мережі. Зимову зустріч 2016 приймала Асоціація благодійних фондів Ліхтенштейну у столиці королівства Вадуці. Серед 24 делегатів із 19 країн український філантропічний сектор представляла Анна Гулевська-Черниш, директор Українського форуму благодійників. Зустріч мала на метіпідсумувати основні події благодійності за 2015 рік у кожній країні, окреслити виклики і завдання для сектору у 2016 році, а також домовитися, як члени DAFNE будуть найефективніше ділитися знаннями між собою і доносити їх благодійних інституцій за межами Мережі.
Навіщо DAFNE Європі і Україні
За останні кілька років DAFNE, неформальна коаліція національних європейських форумів донорів та форумів благодійників, почала відігравати важливу роль у сфері розбудови інфраструктури благодійництва в Європейському регіоні.
Серед основних завдань, що стоять перед цією ініціативою, є побудова зв’язків між національними асоціаціями, підвищення професійного рівня як асоціацій так і їх членів, популяризація благодійності як важливої складової суспільного життя в регіоні.
Так, наприклад, у 2015 році була започаткована Академія DAFNE, яка проводитиме спеціалізовані тренінги та освітні заходи для національних асоціацій та їх членів. Її послугами зможуть скористатися члени й Українського форуму благодійників. Також минулого року було започаткована програма обмінів між фондами, коли, наприклад, кілька членів Асоціації фондів Франції відвідали з навчальним візитом своїх колег у Швейцарії та ознайомилися з їхнім досвідом організації ефективного та прозорого управління у благодійних фондах.
У грудні 2016 року DAFNE проводитиме у Франції Міжнародну конференцію з корпоративної філантропії. Вітчизняні корпоративні фонди — члени УФБ — зможуть долучитися до участі у цій конференції та поспілкуватися зі своїми європейськими колегами щодо ефективності соціальних інвестицій, які робить бізнес через свої благодійні структури в суспільний розвиток.
Український форум благодійників: роль у DAFNE
«Спільно з європейськими колегами ми активно працюємо над розробкою інструментарію оцінки впливу діяльності інфраструктурних організацій у секторі благодійності. Зазвичай наша робота не дуже помітна. Однак вона дає результати, які змінюють ситуацію не лише в окремій країні, але в регіоні та у світі. І ми намагаємося бути активним гравцем цієї системи.
Нам дуже приємно, що наші ідеї підхоплюються європейськими колегами. Так, наприклад, наш фотоконкурс “Благодійність скрізь призму об’єктива", що проходить в Україні шостий рік поспіль, сьогодні вже проводиться в Росії та Болгарії. Кілька національних об’єднань донорів дуже зацікавилися нашою моделлю надання безкоштовних онлайн-консультацій із юридичних та фінансових питань благодійним фондам та організаціям. І є сподівання, що вже протягом 2016 року ця модель буде запроваджена в кількох європейських країнах.
Ми й далі працюватимемо над тим, щоб благодійний сектор ставав міцним та впливом гравцем як в Україні, так і Європейському регіоні, і його голос був врахований при формуванні порядку денного суспільних перетворень та розвитку», – розповіла Анна Гулевська-Черниш, директор Українського форуму благодійників.
Про те, чим живуть асоціації благодійників у європейських країнах, ми розкажемо вам незабаром у розділі «Філантропія у світі».