
Україна на кіноплівці — новий фотоогляд проекту iloveukraine.com.ua від «Київстар»
Існує чимало кінофільмів, кадри з яких особливо приємні оку глядача, адже зображені місця йому знайомі. Проект «Київстар» «Поділіться любов’ю до України» зробив добірку з 5 найвідоміших кінострічок, знятих в Україні, та опублікував її на порталі iloveukraine.com.ua.
Перший найвидатніший фільм — «Земля» Олександра Довженка, знятий у мальовничому селі Яреськи на Полтавщині, на березі річки Псел. Українська природа у фільмі мала постати окремим символом, і живописні краєвиди Яресьок якнайкраще підійшли на цю роль. Об`єктив кінокамери детально фіксував найменші порухи соняшників на тутешніх полях та й решту барв українського села, якими так захоплювався Олександр Довженко. Та окрім перегляду самого фільму краще особисто завітати до Яресьок, аби відчути близькість до природи, якої іноді всім нам бракує в містах.
Наступна відома стрічка — екранізація роману Олександра Бєляєва «Людина-амфібія», зроблена у Криму. Цей проект був надзвичайним ризиком для «Ленфільму». Адже від цієї ідеї екранізації на той час був змушений відмовитися Голівуд і навіть сам Волт Дісней — через складність підводних зйомок. Бєляєв «Людину-Амфібію» знімав в бухті Ласпі — найпівденнішій точці Кримського півострову. Тут неймовірно чиста вода, що полегшувало підводні зйомки. Також глядачам запам`яталися неймовірні пейзажі бухти: лазур Чорного моря в оточенні величних скелястих гір.
Ще один кіно-шедевр — «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова — був знятий у карпатському селі Криворівня. Це екранізація однойменної повісті Михайла Коцюбинського: українського письменника надихнуло його довге перебування в Карпатах, де він ознайомлювався з місцевою культурою та міфологією. Тож одному з засновників поетичного кіно Сергію Параджанову потрібно було знайти надзвичайно живописне і водночас містичне місце для зйомок, яким і є село Криворівня. Нині воно перетворилося на село-музей: на невеликій території розташувалося аж чотирнадцять різноманітних музеїв.
Ще одна екранізація літературного твору — «За двома зайцями» — була зроблена на місці подій — у Києві. Наразі на Андріївському узвозі навіть встановлений особливий скульптурний об’єкт — на тому самому місці, де Свирид Петрович Голохвастов припадав на одне коліно та зворушливо запропонував Проні Прокопівні руку та серце.
Українські краєвиди чимало фігурували у фільмі «Три мушкетери». Та в якості «українського Парижа» був обраний Львів — за його подобу, а ще Одеса та її околиці. Так, палац Потоцьких був резиденцією пана де Тревіля, а Підгорецький замок — Лувром. При перегляді стрічки варто придивитись до окремих її фрагментів і переконатися самостійно.
«Київстар» ініціював національний проект «Поділіться любов’ю до України» з метою об’єднати українців навколо краси своєї країни. Компанія закликає поділитись своїми враженнями та фотографіями мальовничої України на порталі iloveukraine.com.ua. Розмістити фото дуже просто: завантажити його безпосередньо на сайт або відправити як MMS-повідомлення зі свого мобільного телефону на безкоштовний номер 380 (для абонентів «Київстар»).
«Київстар» запрошує публікувати фото найцікавіших місць України на онлайн-порталі iloveukraine.com.ua