
Удосконалення законодавчої бази стосовно соціальних послуг та отримання бюджетних коштів
Розвиток України, як демократичної, соціальної, правової європейської держави неможливо без створення потужного та ефективно діючого третього сектору. 75% недержавних надавачів соціальних послуг уразливим групам, в Україні, складають благодійні організації. Проте, реформа громадянського суспільства, яка активно здійснюється в Україні поряд з пенсійною, податковою та іншими реформами, призвела до змін чинного законодавства, які не передбачають отримання благодійними організаціями бюджетних коштів за надання соціальних послуг». Представники організації котрі об’єднують більш як 100 НПО з усіх областей України що безпосередньо надають соціальні послуги уразливим групам звернулись з листом до Міністра соціальної політики Наталії Королевської. Звернення підписали представники Міжнародного благодійного фонду «Карітас України», ВБО «Мережа людей що живуть з ВІЛ», ВБФ «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій», Всеукраїнський рух в підтримку колишніх в’язнів «Подолання», ВБО «Асоціація благодійників України», БО «Соціальна служба ВІФАНІЯ».
Лист було підготовлено за рішенням засідання Координаційно-експертної ради при Центрі перспективних соціальних досліджень Міністерства соціальної політики та НАН України. В засіданні ради, крім перелічених благодійних організацій, також взяли участь голова Громадської ради при Міністерстві соціальної політики та представники Проекту Європейського Союзу «Підтримка розвитку системи соціальних послуг в Україні». Була визначена необхідність забезпечення участі благодійних організацій у реалізації державної та регіональної політики, зокрема у наданні соціальних послуг та участі у соціальному замовленні.
Координатор КЕР Ростислав Дзундза «Благодійні організації запропонували Міністру соціальної політики ініціювати процес, з залученням широкого кола організацій громадянського суспільства, щодо удосконалення законодавчої бази стосовно соціальних послуг та отримання бюджетних коштів. Також представники. Представники організації що безпосередньо надають соціальні послуги виразили готовність зустрітись з Міністром для обговорення цього питання, надзвичай важливого для реформування соціальної сфери України».
У відповідь Міністерство соціальної політики підтвердило, що «існує певна неузгодженість у нормативно-правових документах стосовно фінансової підтримки недержавного сектору у сфері надання соціальних послуг» та підтримала пропозицію до внесення змін до Бюджетного кодексу України з урахуванням норм Закону «Про соціальні послуги».