
Участь БФ “Благомай” у Конференції “Благодійність 2020”
23 лютого 2012 р.в м. Київ відбулась 4-та Міжнародна конференція "Благодійність 2020: бачення і стратегія розвитку", організована Українським форумом благодійників. У конференції від БФ "Благомай" взяли участь: Костянтин Голубятніков, Тетяна Скригіна і Ольга Зосімова. Брали участь у конференції близько 270 представників різних громадських організацій, в т.ч. благодійних фондів з України та закордону. Порадувала настільки велика кількість учасників, ми не одні в наших справах, і це гріє.
Цікаво було дізнатися про умови діяльності благодійних фондів за кордоном – про це з нами ділилися іноземні колеги. В цілому за кордоном благодійні організації існують у концепції бізнес-моделей, дуже близько співпрацюючи з державою, яка їх частково фінансує. Люди працюють у благодійних фондах дуже високоосвічені в благодійних та соціальних питаннях. За кордоном існують спеціальні курси для співробітників благодійних фондів, які вони зобов’язані пройти, щоб працювати у благодійній організації. З боку держави створені спеціальні контролюючі органи, які стежать за життєдіяльністю благфондів і ліквідують ті, які припинили свою діяльність або діють не відповідно до своїх статутних цілей.
Нам роздали для конференції паперові матеріали у вигляді брошур: результати всеукраїнського фотоконкурсу "Благодійність крізь призму об’єктива", звіт «Рік під знаком волонтерства – 2011», а найкорисніше – книга «Як здійснювати благодійну діяльність в Україні згідно з новим Податковим кодексом», де наведені приклади низки договорів, які потрібні укладати фонду, описані правові аспекти діяльності фондів, порядок проведення благодійних аукціонів, ставки оподаткування та пільг в Україні та країнах ЄС і т.д.
Ми активно знайомилися з учасниками конференції, обмінювалися візитками і баченням. Костянтин і Тетяна дали відеоінтерв’ю для фільму про благодійність: Костянтин розповів про бачення благодійності в 2020 році, а Тетяна про допомогу в Дитячих будинках.
Після кава-брейку ми розділилися по трьох різних робочих групах, які обговорювали питання благодійності в бізнесі, приватну благодійність і благодійність у громадах. Окреслили наше бачення розвитку благодійності в 2020 році і перешкоди, які є в Україні і заважають досягти нашого бачення до 2020 року. Зі свого боку Костянтин Голубятников зазначив, що для розвитку благодійності в Україні необхідно спільна робота бізнесу, держави та громадськості. Обов’язковим є впровадження культури благодійності починаючи зі школи, де має бути запроваджений урок "Культури благодійності", діти в обов’язковому порядку повинні займатися волонтерством, як другий предмет.
В університетах волонтерство повинне бути не обов’язковим, але сильно мотивованим навчальною системою. При Верховній Раді Україні та Асоціації підприємців мають бути впроваджені комітети благодійності. Повинна бути Асоціація благодійних фондів України, яка захищатиме їхні інтереси. Повинна бути створена незалежна організація моніторингу діяльності благодійних фондів, із певними повноваженнями скасування не живих благодійних фондів або тих, які порушують законодавство своєю діяльністю. Повинен бути створений інститут благодійних організацій, благодійників і філантропів, який навчатиме фахівців для благодійних організацій та підвищуватиме кваліфікацію благодійників і філантропів, повинні бути впроваджені мотивуючі податкові пільги для благодійників та багато іншого.
У цілому, враження від конференції позитивне, тому що дуже багато людей сфокусувалася на тому, як поліпшити благодійність в Україні, і вже завтра вони почнуть діяти – до намічених цілей. Не сподобалося те, що багато фондів живуть за рахунок грантів і в основному міжнародних фондів, і лінуються / бояться працювати зі звичайними людьми і суспільством для розвитку благодійництва та використання їхнього колосального ресурсу.
Наступного року БФ «БЛАГОМАЙ» планує виступити з окремою доповіддю.
З повагою,
Голова Наглядової ради БФ "БЛАГОМАЙ"
Костянтин Голубятніков
www.charitymay.com