
У трьох школах Луцька з’являться сучасні міні-футбольні поля
Розвиток спорту на Волині – один з пріоритетних напрямків роботи Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». Ігор Палиця наголошує: вкладання грошей у спорт – це інвестиція у здоров’я волинян. Саме тому засновник Фонду сприяє розвитку спорту в Луцьку та області, підтримує проекти, спрямовані на розбудову інфраструктури спортивних об’єктів, заохочує юних спортсменів працювати над собою.
«Футбольне поле в кожну луцьку школу» – проект Фонду, спрямований на популяризацію спорту серед школярів. Упродовж чотирьох років сучасні міні-футбольні поля зі штучним покриттям уже отримали 18 загальноосвітніх шкіл Луцька, а загальноосвітні навчальні заклади №1 та №8 відповідно отримали спортивний інвентар та облаштовану сенсорну кімнату. Початок нового навчального року знаменує відкриття ще трьох футбольних полів. Роботи з їхнього будівництва тривають у школах №№7, 19, 22.
Спорт у Луцькому НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів №7 – природничий ліцей» на чільному місці. Тут проводять різноманітні змагання та заходи. Приміром, «День здоров’я», «Тато, мама, я – спортивна сім’я», змагання на Кубок директора школи. Діти відвідують різноманітні спортивні секції, займаються туризмом. Особливо тут люблять футбол. Навіть відсутність відповідних умов для тренування не заважає дітям забивати переможні голи у ворота суперників.
– У нас було звичайне футбольне поле. Та коли йшов дощ, воно перетворювалося на суцільну калюжу. У спортивному залі теж не дуже пограєш у футбол, бо він маленький і розташований на четвертому поверсі. Інколи на уроці фізкультури займається по два класи. Бо не вистачає місця, адже школа розрахована на 600 учнів, а навчається 800, – ділиться проблемою директор закладу Неоніла Карюк. Нове футбольне поле облаштовують поряд зі школою. Уже скоро школярі зможуть грати в улюблену гру на сучасному футбольному полі зі штучним покриттям.
Схожа ситуація і у Луцькому НВК «ЗОШ І-ІІІ супенів №22 – ліцей». Це одна з найбільших шкіл міста. Тут здобувають освіту 1346 учнів. Навчання відбувається у дві зміни. Вирує життя у школі і в суботу. Через перенаповненість заняття у спортивних секціях та гуртках художньої самодіяльності діти відвідують у вихідний день.
Баскетбол, волейбол, легка атлетика – це ті види спорту, секції з яких культивуються у школі. Ну і, звичайно, футбол. Юні гравці показують високі результати на змаганнях. Пишається школа й своїми випускниками, які пов’язали життя зі спортом, як-от багаторазовий чемпіон України, гравець національної збірної команди України з футболу В’ячеслав Шевчук, майстер спорту України з легкої атлетики Олена Яновська.
Зі слів директора закладу Лариси Кучер, останнім часом з футболом виникли певні труднощі.
– Багато дітей займається спортом, в тому числі й футболом. За результатами міської спартакіади ми щороку є призерами. Але останнім часом у нас були певні проблеми. У змаганнях виграють ті, хто має можливість тренуватися у відповідних умовах – школи, де є сучасні поля, – розповідає Лариса Кучер. – Ми маємо спортивний зал, але діти у футбол там не грають. Переважно ходять тренуватися в інші навчальні заклади, де є відповідні умови. Коли вони почули, що незабаром і в нас буде встановлено поле зі штучним покриттям, то надзвичайно зраділи.
Про те, що учні навчальних закладів, де встановлено сучасні футбольні поля, демонструють кращі результати у змаганнях, свідчать і підсумки турніру «Шкіряний м’яч», що його третій рік поспіль організовує Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» між школами Луцька.