
У соціально відповідальних підприємців – благодійність у крові
30 травня 2012 р. о 12-00 у приміщенні Донецької станції переливання крові (вул. Рози Люксембург, 61) відбулася благодійна передача дорогого устаткування – сепаратора клітин крові «Амікус»*. Це стало можливим завдяки корпоративній філантропії американської компанії «Фенвол» при соціальному партнерстві з Міністерством охорони здоров’я України і Донецьким міським благодійним фондом «Доброта».
Це черговий акт соціально відповідальної поведінки компанії «Фенвол»: навесні цього року така ж благодійна допомога була надана станціям переливання крові/центрам крові Вінниці, Полтави і Житомира. Вартість такого апарата складає близько 1,3 млн. грн. Крім того, за кошти компанії буде підготовлений медичний персонал цих установ, забезпечене гарантійне обслуговування і післягарантійний нагляд апаратів на базі спеціалізованого сервісного центру.
Автоматичний метод заготівлі тромбоцитів за допомогою апарату «Амікус» забезпечить раціональне і ефективне використання обмеженого донорського ресурсу, зменшить витрати на обстеження донорів і, головне, – збільшить шанси онкогематологічних хворих Донецького регіону на отримання безпечного, якісного і ефективного продукту, який їм украй необхідний.
ДМБФ «Доброта» є визнаним лідером із розвитку корпоративної соціальної відповідальності в Україні і систематично обирається як належний партнер чисельнними компаніями, що мають намір творити добро в Україні. Тільки за останні 5 років у такого роду партнерстві взяли участь більше 2 тис. вітчизняних і зарубіжних корпорацій ("CASE-STUDY: развитие межсекторного партнерства (инициатива Донецкого благотворительного фонда "Доброта")".
Директор фонду "Доброта" Яків Рогалін коментує цей черговий факт корпоративної філантропії коротко: «У соціально відповідальних підприємців – благодійність у крові».
*Сепаратор клітин крові «Амікус» призначений для виготовлення концентрату тромбоцитів і плазми, еритроцитів і стовбурних кліток, що використовуються при лікуванні онкологічних і гематологічних захворювань, опіках, при складних хірургічних втручаннях. Процес повністю автоматизований, апарат має цілий ряд інноваційних можливостей, що дозволяють забезпечити мінімальну тривалість процедури, зробити її легкою для донора і безпечною для реципієнта.
Таким чином, онкогематологічні хворі зможуть одержати необхідну їм кількість доз тромбоцитів від одного донора, що зменшить ризик виникнення побічних реакцій при переливанні цього компоненту від двох-трьох-чотирьох донорів (при заготівці тромбоцитів неавтоматичним методом).
Контакти:
Красовська Олена,
ДМБФ «Доброта»,
e-mail: krasovskaya@crf.donetsk.ua