
У ритмі танцю: фестиваль «Золота Лілея» зібрав 800 волинських школярів
Свято краси, натхнення і танцю — саме так можна охарактеризувати фестиваль хореографічного мистецтва “Золота лілея”, що відбувся у Луцьку. На уже традиційному фестивалі зібралися 800 школярів з обласного центру Волині та Луцького району. Відбірковий етап конкурсу пройшов у ЗОШ №11-колегіум міста Луцька. Гала-концерт відбувся у Палаці культури Луцька.
Вперше «Золоту лілею» провели в 2016 році за підтримки фонду розвитку «Ерудит», що діє при ЗОШ №11- колегіум. Відтоді фестиваль став традиційним із кожним роком набирає все більших масштабів. Цьогоріч до організації танцювального свята долучився Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом».
«Керівник ансамблю бального танцю школи №11 «Лілея» Аліна Панасевич давно виношувала ідею танцювального фестивалю, але потрібна була фінансова підтримка. Вперше хто підтримав – Фонд розвитку навчального закладу ЗОШ №11 «Ерудит». Ми закупили подарунки та кубки. Тоді у хореографічній боротьбі взяли участь 400 дітей. Дуже приємно, що з кожним роком кількість охочих взяти участь у заході збільшується, — розповіла голова правління фонду розвитку Наталія Гунько. — Робота фонду розвитку направлена на те, щоб покращити навчальний процес наших дітей та зробити їхнє дозвілля цікавішим. Тому «Ерудит» не лише працює над покращенням матеріальної бази школи, а й активно підтримує шкільні творчі колективи та розвиток учнів загалом.
Директор фестивалю Аліна Панасевич зазначила, що цьогоріч участь у фестивалі взяли 23 колективи з Луцька, Підгайців, Воютина, Княгининка.
«Фестиваль ми започаткували для того, аби дітки мали змогу себе реалізувати. Адже в Луцьку багато таких колективів і не всі мають можливість проявити себе на подібних дійствах, — розповіла Аліна Панасевич. — Вперше зголосилося до участі 15 колективів. А вже наступного року до мене почали дзвонити з проханнями знову зробити конкурс. Тішить, що до заходу долучилися меценати. Традиційно допоміг із подарунками Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом». Дякую за підтримку і нашим депутатам Юрію Безпятку та Сергію Балицькому, які теж прстійно допомагають, директорці ЗОШ №11 Марії Мороз та всім, хто сприяв в організації заходу».
Зауважимо, що правила конкурсу не обмежували учасників, у якій номінації їм змагатися, тому вони могли виступати в кожній.
На фестивалі немає тих, хто програв, адже всі отримали відзнаки. А для того, аби журі було незаангажоване, організатори запросили незалежних педагогів та керівників студій.