
У Луцьку – виставка традиційного народного мистецтва
В Арт-галереї Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» в рамках програми «Культура і духовність» відкрилася виставка «Перевесло. Народне мистецтво в часі й просторі». На виставці представлено роботи понад 40 майстрів традиційного народного мистецтва. Тут і гончарство, і писанкарство, і витинанка, і різьба по дереву, і лозоплетіння.
«Арт-галерея» – один з проектів програми Фонду «Культура і духовність». Куратор проекту Дмитро Зінько зазначив, що Фонд реалізовує багато проектів, спрямованих на підтримку і популяризацію мистецтва в Луцьку.
Зокрема, в Арт-галереяї митці мають нагоду демонструвати свої твори, а мистецтвознавці та усі небайдужі до мистецтва – насолоджуватися ними.
Мистецький проект «Перевесло. Народне мистецтво в часі й просторі» -результат спільної роботи громадської організації Волинського осередку Національна спілка майстрів нароодного мистецтва України та Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».
«Процес формування культури важкий і тільки разом ми можемо його впроваджувати на високому рівні, – каже він. – Нині «Арт-галерея» активно популяризує творчість митців серед лучан. Ця виставка надзвичайно цікава. Кожен виріб митців має ужиткову цінність. Лучани зможуть ознайомитися з роботами талановитих майстрів, побачити народну вишивку, українське вбрання, твори малярства, а також ознайомитися з писанками та традиціями писанкарства. Переконаний, що ця виставка позитивно вплине на культуру молодого покоління».
На виставку завітала мистецтвознавець, завідувач Художнього музею міста Луцька Зоя Навроцька. Вона високо оцінила твори митців та відзначила, що це дуже гарна ініціатива Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» підтримувати художників.
«Культурне життя українців продовжує свій неспинний розвій з новою силою і розмахом. Народні майстри Волині забезпечують спадкоємність одвічних традицій.
Це виставка особливого гурту людей, які взяли на себе обов’язок зберігати і примножувати українські традиції, – наголосила мистецтвознавець. – Їхнє завдання – показувати справжнє обличчя української культури. Ці люди дуже люблять народне мистецтво та популяризують його серед мас».
Художниця Наталія Чубко про свої роботи розповідає хоч і скромно та з запалом в очах. Вона каже, що малярство – це не лише робота, а й життя. Жінка запевняє: у свої роботи вклала душу, використала усі свої вміння.
Виставка діятиме у «Арт-галереї», що на 2 поверсі Центрального універмагу Луцька, до 1 березня. Тут також проводитимуться майстер-класи з усіх представлених видів ремесел. Охочі зможуть відвідати їх безплатно.