
Протягом двох місяців у Арт-галереї, що в центральному універмазі Луцька, вирує активне мистецьке життя. Щодня, крім неділі, там відбуваються пізнавальні лекції з історії світового та українського мистецтва, майстер-класи для дітей та дорослих з опанування різноманітних технік малярства, а також живе спілкування з митцями під час групових екскурсій. За цей час понад дві тисячі відвідувачів побували в Арт-галереї, відкривши для себе щось нове, цікаве, захопливе. Усі заходи відбуваються у рамках програми «Культура і духовність», яку реалізовує Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом».
Серія тематичних лекцій, що триває в Арт-галереї, покликана популяризувати історію світового мистецтва з акцентом на іменах провідних художників, творчість яких розглядається в контексті художніх стилів та напрямів. Зокрема, присутні ознайомилися з мистецтвом Стародавньої Греції, етрусків і Стародавнього Риму тощо. Ішлося також про бароко, розвиток живопису та скульптури в Україні. Зацікавленість відвідувачів була неабиякою, адже лекції читала доцент, кандидат архітектури Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки Оксана Лесик-Бондарук.
У мистецтва є два найнебезпечніші вороги: ремісник, не осяяний талантом, і талант, що не володіє ремеслом, сказав колись Анатоль Франс. Відомий в Україні та за її межами майстер народного малярства Василь Парахін в Арт-галереї розповідав та демонстрував своє вміння, свій талант учасникам творчих майстер-класів. Понад дві сотні дітей та дорослих вчилися опановувати автентичне народне мистецтво під його керівництвом, більше дізнаючись про українську народну культуру.
Ще один напрямок, який активно пропагує Арт-галерея, – художня майстерня «WORKSHOP з художником» у рамках виставки «Родинні традиції» Володимира та Ярослава Жупанюків. Практичні майстер-класи проводить мисткиня Алла Жупанюк з талановитими помічниками, які вчать дітей різноманітних технік малювання: штампування, створення об’ємних зображень тощо. Діти радо відвідують такі майстер-класи. А записатися на них усі охочі можуть в Офісах розвитку кварталу Луцька.
Координатор програми «Культура і духовність» Дмитро Зінько каже, що такі заходи в Арт-галереї покликані прищеплювати любов до культури, змалку виховувати прагнення до мистецтва.
– Арт-галерею відвідує багато дітей, наприклад, лише в березні – більш як тисяча. І це дуже добре, адже сприйняття і розуміння прекрасного починається саме у дитинстві. Мистецтво слід розглядати як засіб творення особистості. Формуючи сьогодні естетичний смак у дітей, завтра матимемо виховану й інтелігентну молодь – майбутнє нашої нації, – зазначає Дмитро Зінько.