
У рамках проекту Lutsk Junior Theatre-2018, що його другий рік реалізовує режисер Наталія Журавльова спільно з Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом», до Луцька завітав театральний колектив «Дивограй» з Авдіївки. Упродовж чотирьох днів школярі зі сходу мали можливість познайомитися з містом та працювали над постановкою філософської казки «Бути собою». Перебування колективу з Авдіївки в Луцьку стало можливим завдяки фінансовій підтримці Фонду.
– Культурний проект Lutsk Junior Theatre розпочав роботу в 2017 році. Він спрямований на розвиток театрального мистецтва серед дітей та молоді. За цей період участь у проекті взяли колективи зі Львова, Рівного, Луцька та Луцького району, – розповіла куратор проекту, керівник благодійної організації «Творчість заради життя» Наталія Журавльова. – Упродовж чотирьох днів ми приймали театральний колектив «Дивограй», який представляє ЗОШ №7 міста Авдіївки, що на Донеччині. Це новостворений колектив. Він робить перші кроки на театральній ниві. До нас вони приїхали з танцювальними номерами, додому їдуть з театральною постановкою, яку презентують на фестивалі в Авдіївці.
Працювати над постановкою філософської казки «Бути собою» юним акторам допомагали педагоги Творчої студії Наталії Журавльової та актор обласного академічного театру ляльок Олексій Криворучко. У фінальний день гості зі сходу презентували свою роботу луцьким глядачам. А вже 1 квітня філософська казка постане на сцені в Авдіївці.
Керівник театрального колективу «Дивограй» Лариса Савенко каже: попри те, що в Луцьку вперше, встигла полюбити місто. – Я була вражена тим, як нас зустрічає земля Лесі Українки. Наталія Журавльова нас щодня надихала на якісь надзвичайні перемоги над собою. Кожний день ми проживали під певним девізом. Я завжди знала, що зустріч із новими людьми – це прекрасно й дивовижно. Наше знайомство з Луцьком лише підтверджує це, – захоплено розповідає вона.
Лариса Савенко зазначила, що під час першого прочитання казка примусила дітей замислитися над філософською проблемою, глибиною ідей, які вклала у твір львівська художниця Вікторія Ковальчук – авторка філософської казки «Бути собою».
– Щодо кожного образу окремо було проведено бесіду. Найбільше мені сподобалося в роботі Наталії Журавльової те, що вона не нав’язувала своєї думки, свого відчуття. Вона запитала у дітей, який образ для них найближчий, прислухалася до кожного. Ми вчилися бути собою. Через казку заглиблювалися в себе, намагалися зрозуміти свою сутність, – ділиться враженнями пані Лариса.
Учасники колективу «Дивограй» Анастасія та Михайло кажуть, що найважче в роботі над постановкою було перевтілюватися у птахів. Адже бути людиною і грати людину набагато легше. Попри це, школярі задоволені поїздкою.
– Ми працювали над етюдом про білу ворону – людину, що не така, як усі, виділяється в суспільстві. Відчути роль і донести її суть до читача через образ птаха, оцю білу ворону – найскладніше, – ділиться Анастасія. – Важко було обіграти всі деталі, щоб образ був повним і цілим. Але, думаю, за чотири дні нам удалося зробити дуже багато.
– Метою нашої поїздки було навчитися чогось нового. Спробувати себе в ролі актора, отримати приємні емоції. І нам це вдалося, – додає Михайло. Луцьк – місто контрастів, місто, яке заворожує. Ми були на екскурсіях, вражень дуже багато.
По завершенню презентації театральної постановки «Дивограю» керівник програми Фонду «Культура і духовність» Дмитро Зінько подякував колективу з Авдіївки за ті емоції, що їх отримали глядачі під час перегляду вистави. Він побажав юним театралам успіхів і творчих злетів та вручив сувенірні подарунки від Фонду.