
Від навчання до розваг. У Києві влаштували вечірку для обміну речами. За перепустку правила книга. Охочих до процесу "мах на мах" назбиралося близько півсотні. Чейндж-дресс – акція благодійна, у столиці її проводять уже вдруге.
Артем Сорокін, журналіст:
– Прийшов сюди в одному одязі. А пішов зовсім в іншому. Аби зайти, ти повинен любити читати, адже перепусткою до цього перформансу є будь-яка книга.
Це дві Ганни. Одна – дизайнер, інша – архітектор. Прийшли перевдягнутися, бо починають нове життя. Однак, вибрати нічого не вдається. Подруги перебирають вішаки – й розчаровуються. Кажуть, дизайнерських речей немає. Тож у чому прийшли, в тому й підуть.
– Пока никакие вот. Прошли уже и вот тут, и вот тут, пока не понравилось ничего. Вот, ещё сумку принесли, да? Да, ещё сумку принесли. Кстати, уже не видим её. Одну нашу книгу уже забрали про архитектуру. Про "Ешь, молись, люби", тоже забрали.
Поруч із двома Ганнами ходять і дві Тетяни. Вони – організаторки цього перформансу. Проводять такий захід уже вдруге. Запевняють, обмін книжками викликатиме інтерес до літератури. Вечірка благодійна – каже Тетяна Остапчук. Адже всі речі, що залишаться, передадуть до дитячого будинку.
Тетяна Остапчук, організатор акції:
– Я думаю, що це волонтерство в поєднанні з якоюсь ізюминкою для повсякденного життя. Де ти можеш зустріти цікавих людей, із ними познайомитися, зробити корисну справу, оновити свій гардероб.
На вечірку можна принести до п’яти речей – у більш-менш хорошому стані. За кожну гості отримують фішку. Її, в свою чергу, можна обміняти на щось чуже. Письменниця Ірена Карпа взяла собі п’ять фішок. Власних книжок, каже, не пропонувала, бо вже пороздарювала друзям.
Ірена Карпа, письменниця:
– Можеш принести сережки,а винести собі там плащ, наприклад. Це дуже добре, звільняючи свою шафу, ви полегшуєте собі життя і взагалі карму, дихається легше. Можна взяти шось поносити і знову принести на який-небудь такий шмотокросінг.
А цей чоловік виділяється серед маси дівчат. Олег Крець – продюсер та VIP-гість. Розробляв логотип заходу. Каже, взяв дві "Те", тому що організаторки – дві Тетяни, й перегорнув одну догори дригом. Вийшло – ніби одна підтримує іншу.
Олег Крець, продюсер:
– Сиділи, малювали, зрозуміли, що одна Таня підтримує іншу, тому що періодично по ходу роботи бувають різні ситуації, тому вони підтримують друг друга. Дві Т, одна Т лежить на іншій Т. І от, вечірка чейндж-дресс – дві Т.
Відвідувачі задоволені: декому пощастило дістати речі, які купити не змогли б. Шкодують лише, що захід одноденний.
За матеріалами: http://1tv.com.ua/uk/news/2013/09/06/45068