
У Корабельному районі Миколаєва відбулася акція проти спалювання опалого листя
Учасники дитячо-юнацького клубу ЦСП РУСАЛу ініціювали і провели акцію проти спалювання осіннього листя. Її мета – привернути увагу громадськості до проблеми забруднення атмосфери після спалювання листя і мотивувати жителів міста утилізувати листя безпечними шляхами.
Щоб показати, що листя це не сміття, а подарунок природи, діти протягом тижня проводили для школярів Корабельного району майстер-класи з виготовлення виробів з листя. В результаті виконаної роботи в Центрі соціальних програм була організована виставка, де були представлені як картини в стилі трешмейд, так і «троянди» з клинового листя. Цікаво, що під час майстер-класів активісти не тільки створювали поробки, але й проводили екологічну лекцію на тему негативних наслідків від спалювання листя і безпечних методів утилізації.
Підсумковим заходом тижневої кампанії стала вулична акція, яка пройшла в Корабельному районі біля торгового центру «DEPO’t». Під час заходу діти роздавали інформаційні буклети, проводили бесіди та агітували перехожих приєднатися до екоруху. Родзинкою акції стала спільна поробка розміром 2,5 на 1,5 м, до створення якої долучилися небайдужі громадяни.
– Опале листя – це не сміття, а елемент екологічної системи: перегниваючи, листя стає органічним добривом, тому самий безпечний і навіть корисний спосіб утилізації – це компостування, – коментує керівник дитячого напрямку Центру соціальних програм Тетяна Коломієць. – З іншого боку, рослини поглинають різні хімічні елементи, що містяться у викидах промислових підприємств, транспортних вихлопах і т.п. Спалюючи листя і гілки, ми повертаємо в повітря ці та інші, не менш токсичні речовини, що утворюються в процесі горіння.
– В диму багать з опалого листя дуже високий вміст свинцю, ртуті та інших важких металів, – доповнює вихованка дитячо-юнацького клубу, учасниця акції Яна Гаврилюк. – Присутні в ньому і діоксини, які викликають захворювання внутрішніх органів, збільшують ризик виникнення онкологічних захворювань і серцевих нападів, пригнічують імунну систему, провокують гормональний дисбаланс, діабет.
В акції взяли участь 150 школярів і 500 жителів району. Волонтери та організатори були дуже раді тому, що більшість людей поставилися з розумінням і підтримали активістів.
Дитячо-юнацький клуб функціонує в рамках пілотної дитячої програми, реалізованої Центром соціальних програм РУСАЛу в Україні.