
Тут можна обмінятися книжками, навчитися рукоділлю, послухати музику, а також придбати хенд-мейд роботи українських майстрів. Ідея створення соціально-культурного центру «Сорока» виникла у хмельницької майстрині Катерини Пясти та її чоловіка – музиканта Костянтина Лебедя. Молоді люди хотіли, щоб у одному приміщенні можна було проводити концерти, лекції, розповідати про мандри та творити своїми руками. – Ми вирішили заснувати майстерню, благодійний магазин та культурний простір.
Тут молоді люди збираються для того, щоб запропонувати та обговорити свої ідеї. Деякі з них ми втілюємо у життя відразу. Наприклад, нещодавно зі сміття, яке залишилося після ремонту та прибирання, ми створили арт-об’єкт – дерево, яке тепер прикрашатиме «Сороку», – каже Костянтин Лебідь. Днями у «Сороці» майстер і музикант, який кілька років займається дослідженням та виготовленням етнічних духових інструментів Віталій Че влаштував вечір флейт народів світу. Присутні слухали музику та спробували зіграти на різних інструментах.
В рамках проекту «Одна голова – добре, а дві – краще» у «Сороці» активісти обговорили, як виглядатиме Молодіжний парк біля міського пляжу. Ці пропозиції врахують при розробці проекту. – Кожен бажаючий може прийти у «Сороку» і взяти участь у інших цікавих заходах. Наприклад, у нас діє буккросінг – обмін книжками. Тобто ви можете принести літературу, яку ви вже прочитали, залишити, а, натомість, взяти будь-яку іншу. Є також кіноклуб та літературний клуб, – каже Костянтин Лебідь. – Найпрекрасніше – це те, що до «Сороки» приходять зовсім різні люди – від дітей до старших людей, які, до речі, нас підтримують і допомагають у втіленні наших ідей.
У планах організаторів «Сороки» благодійні ініціативи. У центрі планують збирати старі, чи непотрібні речі, і їх передаватимуть тим, кому це справді потрібно. До доброї справи запрошують долучатися усіх бажаючих. Соціально-культурний центр «Сорока» знаходиться на Кам’янецькій, 50. Час роботи: з 10:00 до 22:00. Вхід вільний, але на концерти та майстер-класи потрібно здавати добровільні внески. Як правило, це невеликі суми – 10-20 гривень.
Джерело: http://km.biznesoblast.com/km/4451/