
У Давосі Білл Гейтс зобов’язався дати на боротьбу зі СНІДом $ 750 млн
На економічному форумі в Давосі один із засновників Microsoft Білл Гейтс, заявив, що складна економічна ситуація не виправдовує урізання допомоги бідним людям по всьому світу. Відомий філантроп тільки критикою не обмежився. Від себе він вносить $ 750 млн. у фонд боротьби зі СНІДом. Пожертвування від Гейтса буде проведено у формі простого векселя, повідомляє Reuters.
Глобальний фонд боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією раніше оголосив, що виконавчий директор Мішель Казачкін звільняється у зв’язку з критикою з приводу нецільового використання фондів і урізування фінансування.
Білл Гейтс фінансує створення вакцини проти СНІДу
На сьогодні пріоритетом філантропічної діяльності Гейтса стало створення вакцини проти СНІДу. За словами Челсі Клінтон, члена правління фонду Клінтона та Глобальної ініціативи Клінтона, яка відвідала нещодавно Київ на запрошення Фонду Віктора Пінчука, цілком можливо, що вже цього року вчені можуть добитися успішного результату.
Дослідження, присвячене запобіганню поширення ВІЛ було оголошено науковим проривом 2011 року за версією журналу Science. Американські дослідники змогли розробити комбінацію препаратів, яка здатна запобігти передачі вірусу від одного гетеросексуального партнера до іншого на ранній стадії розвитку хвороби.
За даними ЮНЕЙДС (Об’єднаної програми ООН з боротьби з вірусом ВІЛ і СНІДом), в 2010 році у світі налічувалося мільйона ВІЛ-інфікованих 34. Померли від хвороб, пов’язаних зі СНІДом – 1,7 мільйона осіб.
У Східній Європі і СНД, за офіційними даними на кінець 2010 року, живуть 1,5 мільйона носіїв вірусу. Показник удвічі вищий, ніж у Західній Європі, і перевищує кількість ВІЛ-інфікованих у США й Канаді – в сукупності там налічуються 1,3 мільйона носіїв.
Білл Гейтс, друга найбагатша у світі людина за версією Forbes, має статок у $ 50 млрд. Він є співголовою Фонду Білла і Мелінди Гейтс, який фінансує боротьбу з бідністю, СНІДом та іншими хворобами. Це найбільший у світі благодійний фонд із $ 36 млрд. пожертвувань.
"Обітниця дарування" поширюється світом
Іще однією ініціативою Білла Гейтса, що змусила говорити про неї весь світ, став заклик до мільярдерів переказати на благодійність 50% їхніх статків. Разом із Гейтсом ініціатором цієї ініціативи став американський філантроп-мільярдер Уоррен Баффет, глава інвестиційної компанії Berkshire Hathaway. Підтвердити свою обіцянку вони закликали підписанням публічного зобов’язання "Обітниця дарування" (надання застави).
Цю ініціативу підтримали вже більше 40 американських мільярдерів (усього у США їх 403). Серед підписантів обітниці багатих людей з інших країн світу – китайський мільярдер Чень Гуанбяо, який прийняв рішення передати після смерті весь свій статок на благодійність.
99% своїх статків Баффет зобов’язався надати фонду подружжя Гейтсів, а також іншим благодійним організаціям (Forbes оцінює статок Баффета в 47 млрд $).