
Центр «Розвиток КСВ» підводить підсумки проекту за підтримки UNITER
29 березня, Київ – Центр «Розвиток КСВ» провів гала-подію в рамках Проекту UNITER, що виконується PACT за фінансової підтримки USAID. Під час заходу було підведено підсумки проекту та оголошено результати найзначніших подій.
Ключовими напрямами Проекту були:
- проведення кампанії, спрямованої на прийняття Національної політики з КСВ;
- підвищення рівня обізнаності про КСВ представників ГО, бізнесу та суспільства;
- розвиток співпраці між бізнесом та громадськими організаціями.
Просування Концепції національної стратегії з КСВ
В рамках проекту було проведено заходи із залученням багатьох стейкхолдерів, в тому числі державних органів влади, налагоджено партнерства, одним з яких стало партнерство з Національним інститутом стратегічних досліджень. В рамках співпраці було проведено круглий стіл «Національна модель політики КСВ бізнесу як компонент євроінтеграційної стратегії України», проект рекомендацій якого з імплементації концепту КСВ в національні програми розвитку України було представлено на галі-події Оксаною Мельничук, радником при дирекції НІСД і модератором робочої групи «Культурний і соціальний вимір євроінтеграційної політики України». Основними висновками стали тези про те, що програми КСВ є інструментом для втілення європейських цінностей на побутовому рівні та пріоритетом діяльності державних органів влади має бути просування КСВ та визначення сфери її поширення.
Центр «Розвиток КСВ» спільно з партнерами – Глобальним Договором ООН та Українським Союзом промисловців та підприємців – взяли на себе зобов’язання і надалі просувати прийняття Національної політики з КСВ.
Марина Саприкіна, голова правління Центру «Розвиток КСВ»: «Національна політика з КСВ має бути прийнята, для нас це ключовий напрям діяльності на 2013 рік. Ми будемо й надалі вести діалог з органами виконавчої влади. Я дуже вдячна нашим партнерам – Глобальному Договору ООН та УСПП за те, що вони вже протягом 3 років ми спільно намагаємось відчинити двері, які раніше були закритими. Також хочу подякувати за співпрацю в цьому напрямку Національному інституту стратегічних досліджень.»
Наразі Концепція національної стратегії з КСВ має шанс перетворитися на Державну програму, але для цього всі заінтересовані сторони мають консолідувати зусилля.
Презентація Гайду з оцінки програм розвитку громад
В рамках заходу було презентовано гайд «Лучше один раз измерить, чем семь… профинансировать», який наразі тестується, і у квітні буде представлений у вигляді брошури. Мета створення гайду – продемонструвати важливість оцінки програм розвитку громад та організацій.
Завдання гайду є:
• ознайомити з термінологією та існуючими підходами в оцінці інвестицій в громаду;
• представити наявні сьогодні інструменти оцінки;
• допомогти організаціям вибрати правильні індикатори для своїх програм;
• розширити можливості компаній та ГО для співробітництва в оцінці тих чи інших проектів, направлених на розвиток громад;
• активізувати зусилля організацій з моніторингу та оцінки їхніх програм з метою підвищення ефективності.
Оцінка інвестицій виконує важливу функцію прогнозування екологічних та соціальних наслідків запропонованих проектів задля їх пом’якшення або посилення. Дослідники Центру намагалися подивитися на проекти розвитку громад та індикатори їх оцінки з двох сторін: що важливо для організації, яка інвестує, і які аспекти є важливими для представників громади. На думку дослідників, посередниками між організацією та мешканцями може бути Панель стейкхолдерів (заінтересованих сторін). Для забезпечення ґрунтовної оцінки Центр КСВ радить організаціям створювати і залучати до моніторингу і оцінки панелі стейкхолдерів на постійній основі ефективності інвестицій в громаду.
Корпоративне волонтерство: підсумки річної праці
Завдяки проекту UNITER Центр КСВ почав розвивати програму «Корпоративне волонтерство». Протягом року було:
- Проведено 6 заходів з корпоративного волонтерства (тиждень КВ, 3 круглих столи, 1 Speed dating, тренінг).
- Охоплено 7 регіонів, залучено 50 компаній, 154 НДО, більш ніж 213 волонтерів, близько 1 600 отримувачів допомоги, 80 000 грн залучених ресурсів.
Заходи в рамках програми Корпоративного волонтерства стали майданчиком для знайомства представників бізнесу та ГО. Представники некомерційних організацій засвідчили, що завдяки участі в програмі, не тільки отримали більш чітке уявлення про цілі компаній та умови співробітництва з бізнес-структурами, але й знайшли бізнес-партнерів для реалізації соціальних проектів, або ж в них з’явились ідеї щодо здійснення проектів. Зважаючи на це, Центр КСВ визначив, що попри закінчення Проекту UNITER, програма «Корпоративне волонтерство» залишиться одним з пріоритетних напрямів роботи.
Просимо надсилати свої коментарі до Рекомендацій Юлії Шамі, менеджеру проектів Центру «Розвиток КСВ», на адресу: ysh@csr-ukraine.org.
З питань прес-релізу, звертайтесь до контактної особи Крістіна Роман, PR-менеджеру Центру, 044 280-11-47, kr@csr-ukraine.org.