
Тренінговий курс «Абетка оцінювання соціальних проектів, програм та політик»
Українська асоціація оцінювання оголошують набір учасників на тренінговий курс «Абетка оцінювання соціальних проектів, програм та політик». Цього року ми доповнили курс основами фандрейзингу!
Дати проведення
1 день – 27 травня, 2 день – 03 червня , 3 день – 10 червня 2016 року.
Час проведення: 10.00 – 18.00
Місце проведення: м. Київ, адреса проведення – уточнюється.
Цільова аудиторія
Представники організацій, установ та держадміністрацій, які причетні до реалізації благодійних та соціальних проектів та програм и політик, а також викладачі, залучені до викладання подібних навчальних дисциплін, та науковці, які цікавляться теорією та практикою оцінювання проектів та програм.
Оцінювання є частиною сучасної «системи управління знаннями» будь-якої організації: воно допомагає організації працювати прозоро та відкрито, дозволяє накопичувати досвід та знання про роботу організації, використовувати їх для покращення роботи. Висновки оцінювання можуть бути використані для уточнення стратегії, дизайну і реалізації проекту/ програми/політиці.
Мета тренінгового курсу
Знайомство із методологією оцінювання того, наскільки і яким чином виконані завдання проектів/ програм, а також внеску проекту/ програми у виконання місії організації та/ чи досягнення цілей стратегії вищого рівня.
ПРОГРАМА ТРЕНІНГОВОГО КУРСУ складається із трьох одноденних тренінгів, які розкриють базові засади проведення оцінювання благодійних проектів та програм як неприбуткових організацій, так і бізнес компаній.
Тренінг 1: «Оцінювання: з чого починаємо»
Основні визначення: проект, програма, оцінювання, моніторинг. Відмінності оцінювання від моніторингу. Види і типи оцінювання, критерії. Програмне планування і зв’язок з моніторингом і оцінкою. Значення моніторингу і оцінювання для прийняття рішень. Розробка логічної структури програми (лог-фрейм). Основні методи проведення оцінювання і моніторингу. Визначення аспектів, які мають підлягати моніторингу, можливостей проведення оцінювання і моніторингу в проектах.
Тренінг 2. «Оцінювання: визначаємо індикатори та формулюємо технічне завдання»
Вимірювання. Індикатори та їх зв’язок з логічною структурою програми. Види індикаторів. Вимоги до індикаторів. Формулювання технічного завдання (ТЗ) для оцінювання. Стандарти технічного завдання. Обов’язкові складові ТЗ. Особливості ТЗ при внутрішньому та зовнішньому оцінюванні. Написання звіту про оцінювання. Основні вимоги до звітності з оцінювання програм. Основні складові звіту. Стилістика звіту.
Тренінг 3. «Оцінювання: об’єкт, методи, фінансування»
Соціальний проект як об’єкт оцінювання. Підготовка програми оцінювання. Бюджет оцінювання. Основні завдання, які мають бути вирішені в процесі оцінювання, питання оцінювання. Гіпотези оцінювання. Складання графіку збору даних. Методи збору і аналізу даних в оцінюванні. Використання якісних та кількісних методів при складанні програми оцінювання. Оцінювання, спрямоване на використання. Оцінка ефективності соціальних проектів з точки зору витрат.
Де і як отримати кошти на проект. Гранти міжнародних та зарубіжних фондів; залучення коштів бізнесу; бюджетні гранти. Розуміння потреб донорів.
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ УЧАСТІ У ТРЕНІНГОВОМУ КУРСІ
І. Учасники тренінгового курсу отримають знання щодо:
• закордонного та вітчизняного досвіду оціночної та моніторингової діяльності щодо програм та проектів;
• основних понять, які стосуються оцінювання та моніторингу;
• завдань та ролей оцінювача, етики оціночної діяльності;
• процедури вимірювання (пошуку індикаторів) в оцінюванні;
• методів збору даних при оцінюванні соціальних програм та проектів;
• особливостей підготовки проекту оцінювання, стратегій розповсюдження та використання результатів оцінювання.
ІІ. Учасники тренінгового курсу оволодіють уміннями:
• виявляти елементи програми чи проекту, які підлягають оцінюванню та моніторингу;
• здійснювати обґрунтований вибір методу збору даних та вимірювальних процедур для проведення оцінювання;
• складати технічне завдання для проведення оцінювання;
• складати проект оцінки програми чи проекту;
• критично осмислювати результати проведених оціночних досліджень, готувати звіт за результатами оцінювання програм та проектів.
ІІІ. Учасники розроблять методологію проведення оцінки власного проекту.
По закінченню тренінгового курсу учасники, які взяли участь у всіх трьох тренінгах, отримають сертифікат учасника.
ТРЕНЕРИ КУРСУ
ОЛЬГА ЩЕТІНІНА – Голова Правління Української Асоціації Оцінювання. Раніше була директором департаменту Аналізу, Планування і Оцінки благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України». До цього була директором представництва некомерційної корпорації «Вінрок Інтернешнл» (США). З 1994 року працює у програмах технічної допомоги, які фінансуються Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), має досвід роботи в Росії, Україні, Казахстані і Хорватії. Ольга керувала проектами з розвитку підприємництва, зміцнення громадських організацій, захисту громадських інтересів, екології, підтримки молодіжних ініціатив, протидії домашньому насильству та торгівлі людьми. Раніше, на позиції грантового менеджера, проводила моніторинг та оцінку 58 грантових проектів в Україні, загальна сума фінансування яких склала $1 750 000. У 1994 р. проходила стажування в Drexel University (США).
ІРИНА КРАВЧУК – Доктор наук з державного управління, незалежний консультант та тренер з оцінювання програм і проектів, співзасновник та Голова правління Української асоціації оцінювання (червень 2013-червень 2015), член Міжнародної мережі «Оцінка програм» (IPEN), Європейської асоціації оцінювання, Американської асоціації оцінювання, Міжнародній асоціації оцінки розвитку, Британської асоціації оцінювання. Має 15 років професійного досвіду у сфері державного управління, міжнародних проектів, викладання, з них останні 6 років присвячені інституціоналізації оцінювання в державному секторі, оцінці програм і проектів, проведенні тренінгів у цій сфері. І.Кравчук працювала у Міністерстві юстиції України, у Секретаріаті Кабінету Міністрів України. Захистила кандидатську дисертацію з державного управління (2006). Автор понад 50 публікацій щодо оцінювання державної політики та програм, європейської інтеграції, адаптації законодавства України до законодавства ЄС, серед яких монографія «Оцінювання державної політики в України». З 2015 – доцент кафедри державної політики та суспільного розвитку НАДУ, захистила докторську дисертацію за темою «Теоретико-методологічні засади оцінювання державної політики в Україні» у травні 2015 року.
МИХАЙЛО САВВА
Член Правління Української асоціації оцінювання. Кандидат соціологічних наук, доктор політичних наук, професор. Має більш ніж 15 років досвіду оцінювання соціальних програм і проектів. У 2001 – 2013 роках – директор грантових програм Південного регіонального ресурсного центру (Краснодар, Росія). Південний регіональний ресурсний центр виконував програми розвитку громадянського суспільства на Північному Кавказі в партнерстві з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Провів понад 100 семінарів і тренінгів з соціального проектування, фандрайзингу, моніторингу та оцінки, експертизі документів і діяльності органів влади. В Україні розробляв системи моніторингу та оцінки, проводив оцінку на замовлення українсько-швейцарської програми підтримки реформи децентралізаціі (DESPRO), Міжнародної організації з міграції (IOM), громадських організацій "Інститут громадянського суспільства" та "Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я". Автор понад 150 наукових робіт російською, англійською та вірменською мовами. Учасник міжнародних (в тому числі в Італії, Канаді, Німеччині, США, Вірменії, Австрії, Швейцарії, Франції, Узбекистані, Єгипті), всеукраїнських, регіональних наукових конференцій. Експерт міжнародної Мережі етнологічного моніторингу і раннього попередження конфліктів (EAWARN). Більше 10 років стажу державної і муніципальної служби. Муніципальний радник першого класу.
УМОВИ УЧАСТІ В ТРЕНІНГОВОМУ КУРСІ
Для участі в тренінговому курсі необхідно заповнити реєстраційну форму на сайті, а також сплатити реєстраційний внесок:
Розмір реєстраційного внеску для членів Української асоціації оцінювання (які сплатили членський внесок за 2016 рік) Розмір реєстраційного внеску для представників організацій, установ та компаній, викладачів, науковців тощо
Участь однієї особи у тренінговому курсі 500 грн. 1000 грн.
Нагадуємо, що вступити в асоціацію і оплатити членський внесок в розмірі 300 грн. можна або особисто, або будь-якою картою на сайті УАО: http://ukreval.org/ua/chlenstvo/oplata-chlenskikh-vneskiv
Реєстраційний внесок за одного учасника покриває участь 1 особи в усіх 3 тренінгах тренінгового курсу, методичні матеріали тренінгів та витрати на запашну каву та смачний чай.
Запрошуємо до участі у курсі!
Оплата реєстраційного внеску має надійти до початку тренінгу:
Безготівковим переказом
Громадська організація "Українська асоціація оцінювання"
Код ЄДРПОУ 38800860
ПАТ "Кредобанк"
МФО 325365
р/р: 2600601628935
Призначення платежу: благодійний внесок на участь у тренінгу «Абетка оцінювання»
Контактна особа – Ольга Щетініна, тел. 050 471 7747, oschetinina00@gmail.com
Підтвердження своєї участі в тренінговому курсі учасники отримають до 24 травня 2016 року.