
Тренінговий курс “Абетка оцінювання благодійних проектів та програм”
Українська асоціація оцінювання оголошують набір учасників на тренінговий курс «Абетка оцінювання благодійних проектів та програм».
Дати проведення:
1-й день – 16 травня (субота),
2-й день – 23 травня (субота),
3-й день – 5 червня (п"ятниця) 2015 року.
Час проведення: 10.00 – 18.00
Місце проведення: м. Київ, адреса проведення – уточнюється.
Цільова аудиторія: представники організацій, установ та бізнес компаній, які причетні до реалізації благодійних проектів та програм, а також викладачі, залучені до викладання подібних навчальних дисциплін, та науковці, які цікавляться теорією та практикою оцінювання проектів та програм.
Навіщо потрібне оцінювання благодійних програм?
Оцінювання є частиною сучасної «системи управління знаннями» будь-якої організації: воно допомагає організації працювати прозоро та відкрито, дозволяє накопичувати досвід та знання про роботу організації, використовувати їх для покращення роботи. Висновки оцінювання можуть бути використані для уточнення стратегії, дизайну і реалізації проекту/ програми.
Уміння здійснювати оцінювання проектів та програм сприяють визначенню наслідків, ефективності і результативності благодійної діяльності, співпраці з донорськими організаціями (залученню фінансування на їх реалізацію), інформуванню зацікавлених сторін про наявні успіхи тощо.
Мета тренінгового курсу – знайомство із методологією оцінювання того, наскільки і яким чином виконані завдання проектів/ програм, а також внеску проекту/ програми у виконання місії організації та/ чи досягнення цілей стратегії вищого рівня.
ПРОГРАМА ТРЕНІНГОВОГО КУРСУ складається із трьох одноденних тренінгів, які розкриють базові засади проведення оцінювання благодійних проектів та програм як неприбуткових організацій, так і бізнес компаній.
Тренінг 1: «Оцінювання: з чого починаємо»
Основні визначення: проект, програма, оцінювання, моніторинг. Відмінності оцінювання від моніторингу. Види і типи оцінювання, критерії. Програмне планування і зв’язок з моніторингом і оцінкою. Значення моніторингу і оцінювання для прийняття рішень. Розробка логічної структури програми (лог-фрейм). Основні методи проведення оцінювання і моніторингу. Визначення аспектів, які мають підлягати моніторингу, можливостей проведення оцінювання і моніторингу в проектах.
Тренінг 2. «Оцінювання: визначаємо індикатори та формулюємо технічне завдання»
Вимірювання. Індикатори та їх зв’язок з логічною структурою програми. Види індикаторів. Вимоги до індикаторів. Формулювання технічного завдання (ТЗ) для оцінювання. Стандарти технічного завдання. Обов’язкові складові ТЗ. Особливості ТЗ при внутрішньому та зовнішньому оцінюванні. Написання звіту про оцінювання. Основні вимоги до звітності з оцінювання програм. Основні складові звіту. Стилістика звіту.
Тренінг 3. «Оцінювання: використовуємо результати ефективно»
Підготовка проекту оцінювання. Бюджет оцінювання. Доцільність оцінювання. Основні завдання, які мають бути вирішені в процесі оцінювання, питання оцінювання. Гіпотези оцінювання. Складання графіку збору даних. Використання якісних та кількісних методів при складанні проекту оцінювання (доцільність вибору, переваги та недоліки). Питання професійної етики в оціночній діяльності. Оцінювання, спрямоване на використання. Стратегії розповсюдження та використання результатів аналізу. Врахування інформаційних потреб різних користувачів оцінювання
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ УЧАСТІ У ТРЕНІНГОВОМУ КУРСІ:
І. Учасники тренінгового курсу здобудуть знання щодо:
• закордонного та вітчизняного досвіду оціночної та моніторингової діяльності щодо програм та проектів;
• основних понять, які стосуються оцінювання та моніторингу;
• завдань та ролей оцінювача, етики оціночної діяльності;
• процедури вимірювання (пошуку індикаторів) в оцінюванні;
• методів збору даних при оцінюванні соціальних програм та проектів;
• особливостей підготовки проекту оцінювання, стратегій розповсюдження та використання результатів оцінювання.
ІІ. Учасники тренінгового курсу оволодіють уміннями:
• виявляти елементи програми чи проекту, які підлягають оцінюванню та моніторингу;
• здійснювати обґрунтований вибір методу збору даних та вимірювальних процедур для проведення оцінювання;
• складати технічне завдання для проведення оцінювання;
• складати проект оцінки програми чи проекту;
• критично осмислювати результати проведених оціночних досліджень, готувати звіт за результатами оцінювання програм та проектів.
ІІІ. Учасники розроблять методологію проведення оцінки власного проекту.
По закінченню тренінгового курсу учасники, які взяли участь у всіх трьох тренінгах, отримають сертифікат учасника.
ТРЕНЕРИ КУРСУ
ОЛЬГА ЩЕТІНІНА була директором департаменту Аналізу, Планування і Оцінки благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України». До цього була директором представництва некомерційної корпорації «Вінрок Інтернешнл» (США) у Російській Федерації. З 1994 року працює у програмах технічної допомоги, які фінансуються Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), має досвід роботи в Росії, Україні, Казахстані і Хорватії. Ольга керувала проектами з розвитку підприємництва, зміцнення громадських організацій, захисту громадських інтересів, екології, підтримки молодіжних ініціатив, протидії домашньому насильству та торгівлі людьми. Раніше, на позиції грантового менеджера, проводила моніторинг та оцінку 58 грантових проектів в Україні, загальна сума фінансування яких склала $1 750 000. З 2003 року є членом Міжнародної мережі «Оцінка програм» (IPEN), була учасником ряду конференцій та семінарів цієї професійної мережі. Проводила зовнішню оцінку проектів фонду «Євразія» та «Американо-Російського Центру». У 1994 р. проходила стажування в Drexel University (США).
АЛЛА МАРЧЕНКО працює на посаді доцента кафедри методології і методів соціологічних досліджень факультету соціології, викладає низку базових та спеціалізованих курсів, в тому числі «Оцінювання соціальних програм і проектів» для студентів бакалаврату. Постійно бере участь у міжнародних дослідницьких проектах та програмах підвищення кваліфікації, має досвід організації та проведення емпіричних соціологічних досліджень. З 1999 до 2004 року Алла навчалася на факультеті соціології та психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, отримала диплом магістра соціології з відзнакою, після чого вступила до аспірантури. У лютому 2008 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата соціологічних наук за спеціальністю «теорія і історія соціології». Наукові інтереси: якісні та кількісні методи досліджень, методологія досліджень, оцінювання соціальних програм і проектів, порівняльні дослідження.
ІРИНА КРАВЧУК – к. н. держ.упр., незалежний консультант та тренер з оцінювання програм і проектів, співзасновник та Голова правління Української асоціації оцінювання, член Міжнародної мережі «Оцінка програм» (IPEN), Європейської асоціації оцінювання, Американської асоціацїі оцінювання, Міжнародній асоціації оцінки розвитку, Британської асоціації оцінювання. В рамках програми Програми реформування місцевого самоврядування та державного управління (Інститут Відкритого суспільства, Будапешт) проходила стажування в Польщі і Словаччині та вивчала досвід створення систем оцінювання у сфері Структурних фондів ЄС (2010-2011). Має понад 10 років професійного досвіду у сфері державного управління, міжнародних проектів, викладання, з них останні 4 роки присвячені інституціоналізації оцінювання в державному секторі, оцінці програм і проектів, проведенні тренінгів у цій сфері. І.Кравчук працювала у Секретаріаті Кабінету Міністрів України та Міністерстві юстиції, була керівником та заступником керівника Служби Віце-прем’єр-міністра України у справах європейської та міжнародної інтеграції (2007-2009). Автор понад 40 публікацій щодо оцінювання державної політики та програм, європейської інтеграції, адаптації законодавства України до законодавства ЄС, серед яких монографія «Оцінювання державної політики в України».
УМОВИ УЧАСТІ В ТРЕНІНГОВОМУ КУРСІ
Для участі в тренінговому курсі необхідно заповнити реєстраційну форму за лінком http://goo.gl/forms/VySpj5CF2e не пізніше 10 травня 2015 року, а також сплатити реєстраційний внесок. Питання щодо курсу можна надіслати на адресу: pylgunlv@gmail.com
| Розмір реєстраційного внеску для членів Української асоціації оцінювання (які сплатили членський внесок за 2015 рік) | Розмір реєстраційного внеску для представників організацій, установ та компаній, викладачів, науковців тощо |
Участь однієї особи у тренінговому курсі | 500 грн. | 1000 грн. |
Реєстраційний внесок за одного учасника покриває участь 1 особи в усіх 3 тренінгах тренінгового курсу, методичні матеріали тренінгів та витрати на запашну каву та смачний чай.
Звертаємо увагу на те, що є можливість звернутися до ІСАР “ЄДНАННЯ” щодо отримання гранту на участь у тренінгу.
Оплата реєстраційного внеску має надійти до початку тренінгу:
Безготівковим переказом
ФОП (3 група) Пильгун Лариса Вікторівна
ПАТ КБ «Хрещатик», м. Київ,
МФО 300670
Код ЄДРПОУ отримувача: 19364259
Розрахунковий рахунок №26008001124464
Реєстраційний номер облікової картки платника податків (Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ): №2710402841
Призначення платежу: участь у тренінгу «Абетка оцінювання»
Підтвердження своєї участі в тренінговому курсі учасники отримають до 12 травня 2015 року.