
Трансплантація для сироти – показник “здоров’я” української медицини
Продовжуємо відстежувати долю сироти з діагнозом "легенева гіпертензія". Благодійний фонд «Сестри Даліли», член Українського форуму благодійників, займається організацією лікування за кордоном підопічної Дідусенко Аліни, 11.06.2000 р.н. (Київська область, Бориспільський р-н, с.Старе).Фонд уже добився від обласної влади життєво необхідних ліків. А тепер постало питання пересадки органів. З якими труднощами зіштовхнувся фонд? Які "діагнози" системи охорони в Україні здоров’я виявила ця історія?
Вартість операції
Позаштатним спеціалістом МОЗ України К.Руденко надано висновок про доцільність проведення Аліні трансплантації органокомплексу серця-легені за кордоном.
Клініка «Global Hospital & Health City» у Тамил-Наду, Ченнай (Індія), погодилася провести Аліні трансплантацію органокомплексу серце-легені, про що надала Рахунок (Інвойс) на суму – 140 000$ та запрошення для дитини, супроводжуючої особи – Гордієнко Наталії, лікаря – Волощука Ростислава. Рахунок (Інвойс) включає: 1) кількість днів госпіталізації – 20 днів в окремій палаті; 2) гонорари лікарів; 3) харчування пацієнта; 4) медичні препарати; 5) оплата операційних; 6) діагностика, лабораторні та інструментальні дослідження, пов’язані з операцією; 7) перебування (6 місяців перед операцією і 1,5 місяця після операції).
Опікуном Аліни – Гордієнко Наталією подано на Комісію МОЗ України з питань направлення на лікування за кордон оригінали документів клініки «Global Hospital & Health City» про підтвердження надання Аліні спеціалізованої медичної допомоги, для прийняття рішення про оплату МОЗ України вартості проведення трансплантації органокомплексу серця-легені. Також додано Рахунок (Інвойс) на медичну авіацію, у розмірі – 31 500$, для доставлення Аліни, з супроводжуючою особою та лікарем із Києва (Україна) у Тамил-Наду, Ченнай (Індія), оскільки слабкий організм дитини може не витримати 20-годинного перельоту звичайним літаком (час включає ще пересадку і очікування 5 год. в аеропорту), без необхідного медичного обладнання.
Юній пацієнтці не потрібна медична авіація?
На жаль, позаштатний спеціаліст МОЗ України К.Руденко не вбачав потреби у необхідності доставлення дитини у клініку медичною авіацією, про що не надав відповідного висновку. Виникає запитання: «Хто нестиме відповідальність, якщо при перельоті звичайним літаком 20 год. з дитиною щось станеться???».
Чому фонд обрав саме цю клініку?
Як відомо, що пацієнти із України, які потребують трансплантації серця, легень, органокомплексу серця-легень направляються у клініку «Fortis», яка знаходиться у Ченнай (Індія). Вартість проведення трансплантації у клініці «Fortis» складає – 155 000$, що на 15 000$ дорожче, ніж у клініці «Global Hospital & Health City» та не включає тривалий до- і післятрансплантаційний період перебування у клініці.
Відомо, що українським пацієнтам, які очікують на трансплантацію у клініці «Fortis», даної операції ще не проведено, а пацієнт із України, яка очікувала у цій клініці на трансплантацію протягом 8 місяців, повернулася в Україну. Час перебування у клініці «Fortis» протягом 8 місяців не включений у вартість лікування та лягає на плечі пацієнта, а це тисячі доларів США.
Звертаємо увагу на те, що у Medizinische Universiat Wien, Австрія, Аліні протягом 3 днів надали висновок, про те, що їй, станом на 19.10.2015 р. не була показана трансплантація, а у клініці «Fortis», період визначення потреби у трансплантації триває понад півроку і далі.
Чого благодійники вимагають від Міністерства охорони здоров’я
Принагідно хочемо зазначити, що ми розуміємо факт відсутності альтернативи Індії у проведенні українським пацієнтам трансплантації. Проте, МОЗ України на державному рівні має налагоджувати зв’язки із клініками Європи, США, вести переговори, для того, щоби у пацієнта був вибір на користь прогресивного, кваліфікованого, якісного лікування – трансплантації органів від трупного донора.