
Учасники групи The Velvet Underground оформили позов до Фонду Енді Ворхола (Andy Warhol Foundation for the Visual Arts), повідомляє The Guardian.
Приводом для позову стала Ліцензійна угода між Фондом і Apple. Угода дозволяє компанії використовувати фрагмент обкладинки першого альбому The Velvet Underground як елемент оформлення чохлів і корпусів пристроїв iPad і iPhone.
Дебютний альбом групи був випущений 1967 року. Як менеджер та продюсер із музикантами тоді співпрацював сам Енді Ворхол. Він же придумав оформлення для платівки – банан, шкірку якого можна було відклеїти. Поруч із фруктом на обкладинці розташовувалася підпис самого Ворхола. Стікером були забезпечені лише ранні копії альбому, перевидання не дозволяють знімати шкірку з банана.
Примітно, що авторські права на обкладинку першого альбому The Velvet Underground зареєстровані не були. Це і дозволяє Фонду Ворхола розпоряджатися зображенням на власний розсуд. У той же час, учасники The Velvet Underground стверджують, що зображення асоціюється саме з їхнім альбомом і за минулі роки стало своєрідним символом групи.
На думку музикантів, через використання банана як елемента оформлення чого-небудь у споживачів може скластися відчуття, що група підтримує цю продукцію. У позові йдеться, що учасники The Velvet Underground вже неодноразово зверталися до фонду Ворхола з проханнями не надавати ліцензію на використання зображення третім особам.
Компанія Apple як відповідач у позові не вказується. Коментарів від Фонду Енді Ворхола поки не надходило.
Фонд підтримки візуального мистецтва Енді Ворхола був створений 1987 року за заповітом легенди поп-арту.
За матеріалми The Guardian