
Тернопільський Карітас привертає увагу громадськості до опіки хворими, немічними і страждаючими
11 лютого прийнято вважати Всесвітнім днем хворого. Цей день був встановлений 13 травня 1992 року папою Іоанном Павлом ІІ. У спеціальному посланні Папи йшла мова про те, що щорічне святкування Всесвітнього дня хворого має на меті: дати відчути працівникам численних медичних католицьких організацій, віруючим, усьому громадянському суспільству необхідність забезпечення кращого догляду за хворими і немічними, полегшення їхніх страждань.
У лікарняній установі Тернополя, в якій перебувають понад 200 хворих, виконавчий директор місцевого Карітасу о. Роман Загородний провів молебен за всіх хворих і страждаючих, а також за весь медичний персонал, який ними опікується.
До кожної палати лікарні волонтери приносили символічний подарунок для кожного хворого: Святе Писання, воду із Зарваниці, солодкі булочки, а ще слова потішення та побажання швидкого одужання.
«Уважна присутність поруч з хворими здатна подарувати відчуття сопричасності та передати євангельські цінності милосердя та любові. Святкування Всесвітнього дня хворого має мету, яка полягає в тому, щоб привернути увагу до страждаючих та немічних, їх належного догляду, піклування та полегшення страждань», – сказав опісля проведення благодійної акції о. Роман.
Понад 10 років в Україні діє проект “Домашня опіка”. Він має на меті доповнити стаціонарні послуги, які надаються державними установами, по догляду за людьми похилого віку і ВІЛ-інфікованими/хворими на СНІД. «Домашня опіка» займається опікою над одинокими непрацездатними особами, включно з одинокими подружжями, незалежно від віку, інвалідів І та ІІ категорії, які частково чи повністю втратили працездатність та згідно з рекомендацією медичного закладу потребують соціальної допомоги чи допомоги вдома.
Послуги організацій Карітасу України орієнтовані на потреби хворих і людей, які потребують опіки. Вони надають при домашньому догляді такі послуги, які не в змозі виконати сам хворий, члени його родини чи інші люди, які здійснюють догляд. Також агенції «Домашньої опіки» Карітасу України співпрацюють з іншими організаціями і установами, які здійснюють догляд, організовують своєчасне втручання лікаря, допомогу соціальних служб і консультаційних центрів, візит духівника, харчування та іншу соціальну допомогу.
У Карітасі прийнято вважати пріоритетом опіку над хворими, немічними і страждаючими людьми, до чого закликаємо і кожного представника українського суспільства.