
Телекомблагодійність в Україні: етап роботи з урядом та операторами зв’язку
9 грудня 2016 року чотири мобільних оператори Київстар, Vodafone Україна, lifecell та Укртелеком підписали Меморандум про створення єдиної благодійної телекомунікаційної платформи, яка надасть можливість запуску системи переказу благодійних текстових та голосових повідомлень – пожертв на добрі справи без сплати податків. Під час виступу керівники всіх мобільних операторів заявили про важливість швидкого ухвалення змін до деяких нормативних актів Кабінету Міністрів України.
Український форум благодійників продовжує адвокацію телекомблагодійності в уряді.
Що повинен зробити Кабмін
Для того, щоб система запрацювала необхідно внести зміни до:
1) Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених Постановою КМ України від 11.04.2012р. № 295,
2) Національного плану нумерації України, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 23 листопада 2006 р. № 1105,
3) Розміру плати за виділення номерного ресурсу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2008 р. № 1147,
4) Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, затвердженого Постановою КМ України від 03.11.1998р., № 1740,
5) Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України, затвердженого Рішенням Національної комісії з питань регулювання зв’язку України від 1 червня 2007 року, № 769.
Прем’єр-міністр та державний регулятор зв’язку отримали депутатське звернення
Минулого тижня народний депутат України Світлана Войцеховська надіслала звернення та розроблені проекти змін до вищевказаних підзаконних актів до Прем’єр-міністра України та Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації (НКРЗІ), для розгляду та врахування відповідних пропозицій.
Оскільки запровадження телекомблагодійності входить до пріоритету роботи Національної ради сприяння розвитку громадянського суспільства, то Український форум благодійників звертається до співголів ради – заступника Голови Адміністрації Президента України Ростислава Павленка та віце-прем’єра України Геннадія Зубка з проханням взяти під особистий контроль швидке ухвалення необхідних змін.
Також ми заохочуємо операторів зв’язку оприлюднити на своїх сайтах презентовану ними дорожню карту створення благодійної платформи та запровадити постійний звіт щодо її реалізації.
УФБ планує до кінця лютого 2017 року передати операторам критерії та принципи, розроблені та ухвалені благодійним сектором, щодо функціонування Платформи телекомблагодійності.
Дата появи Платформи телекомблагодійності залежить від активності народних депутатів, журналістів, благодійних організацій і операторів зв’язку
Ми просимо стежити за прогресом щодо запуску смс-благодійності: народних депутатів, які допомогли просунути ідею СМС-благодійності в Раді: Світлану Войцеховську, Івана Крулька, Гліба Загорія, Ганну Гопко; журналістів і редакторів ЗМІ, а також представників благодійного сектору.
Ми дуже сподіваємося, що 5 вересня 2017 року, в Міжнародний день благодійності, мобільні оператори зможуть публічно відзвітувати про перші успішні благодійні кампанії, здійснені за допомогою Платформи.