
9 грудня 2016, Київ – Напередодні українського Дня благодійності компанії «Київстар», lifecell, «Укртелеком» і «Vodafone Україна» в Американській торговельній палаті підписали Меморандум щодо сприяння розробці та впровадженню Всеукраїнської платформи «Благодійне телекомунікаційне повідомлення». Координувати розробку доручили Українському форуму благодійників, який упродовж трьох і половиною років очолював процес створення й адвокації телекомблагодійності.
Платформа стане точкою доступу неприбуткових організацій до нового для України механізму публічного збору благодійних пожертв – через SMS і голосові повідомлення. Найбільші оператори телекомпослуг і професійна асоціація благодійних організацій України за участю провідних благодійних фондів, громадських організацій та волонтерів зобов’язалися разом розробити модель і принципи роботи Платформи, залучити ресурси для її розробки та підтримки. Усі підписанти братимуть участь у розробці необхідних для реалізації телекомблагодійності нормативно-правових актів, як досі брали участь в розробці й адвокації законів, що запроваджують телекомблагодійність в Україні і звільняють цю послугу від усіх податків.
«Прийняття законопроектів щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійних текстових повідомлень та підписання Меморандуму сьогодні – це яскравий приклад впровадження найкращих світових стандартів для підтримки доброї справи. Допомагаючи іншим, ми усвідомлюємо власну цінність, цінність того, що ми робимо та чого прагнемо. Це дає поштовх новим ідеям та відкриває нові можливості», – зазначив Андрій Гундер, президент Американської торговельної палати, яка об’єднує провідні бізнес-компанії з понад 50 країн світу.
«Ми раді, що сьогодні переходимо до наступного етапу запровадження телекомблагодійності. Ми вже вивчили програмні рішення, які існуюють у світі. У першому кварталі 2017 року проведемо широке обговорення основних принципів і критеріїв роботи української Платформи для того, щоб вона, з одного боку, стала доступною для максимальної кількості учасників сектору благодійності, а з іншого, – шлагбаумом для шахраїв. Паралельно продовжуємо роботу з Кабінетом Міністрів", – сказала Анна Гулевська-Черниш, директор Українського форуму благодійників.
«Я дуже хочу, аби робити добро було просто. Тому сьогодні я, як Президент Київстар, підписав Меморандум з нашими колегами по ринку – про те, що ми готові вкладати час і сили у створення платформи для телекомблагодійності. Платформа дозволить не лише спростити процес передачі грошей, але і забезпечить повну прозорість збору коштів, підвищуючи довіру до благодійності в Україні», – коментує Петро Чернишов, президент Київстар.
Ольга Устинова, Генеральний директор Vodafone Україна зазначила: «Три роки тому ми почали роботу, щоб звільнити благодійні SMS від оподаткування, і ось нарешті закони прийнято. Але щоб вони почали діяти, необхідно розробити механізм взаємодії усіх сторін – мобільних операторів, благодійних організацій та людей, які готові жертвувати кошти. Не менш важливим є забезпечення контролю за збором та використанням благодійних коштів – робота має бути організована максимально прозоро і ефективно. Тільки за таких умов інструмент благодійних SMS реально запрацює».
«Як соціально відповідальна компанія ми щиро підтримуємо ініціативу, спрямовану на розвиток прозорої та відкритої телекомблагодійності в Україні. Розуміючи всю важливість цього напрямку, lifecell став одним з підписантів цього Меморандуму», – повідомив Бурак Ерсой, головний виконавчий директор Товариства з обмеженою відповідальністю «лайфселл».
«Для нас важливо, щоб користувачі фіксованої телефонії також мали технічну можливість висловити свою підтримку. Саме тому Укртелеком сьогодні долучається до підписання Меморандуму», – наголосив Юрій Курмаз, директор ПАТ «Укртелеком».
Факт-лист
122 млн фунтів стерлінгів (3,8 млрд грн) зібрано через SMS-благодійність у Великій Британії 2016 року.
Травень 2013 року – початок роботи над законопроектами про телекомблагодійність, яка об’єднала парламент, уряд, комерційний і неприбутковий сектори.
6 жовтня 2016 року – Верховна Рада ухвалила проекти законів про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійних текстових повідомлень та про внесення змін до Податкового кодексу України, завдяки яким уся сума пожертви доходитиме до адресата (досі благодійні SMS і голосові повідомлення оподатковувалися на рівні з комерційними за ставкою 27,5%).
11 грудня 2016 р. – День благодійності в Україні. Відзначається щороку другої неділі грудня.
Контактна особа для ЗМІ:
Леся Ярошенко,
інформаційний менеджер Українського форуму благодійників
066 737 83 18
lesya.yaroshenko@ufb.org.ua