
Технічна компетенція управління проектами: стаємо диригентами проектів на практиці!
В рамках просвітницької програми Форуму «НА ВЧИСЬ!» 30 березня 2011 року в приміщенні МБФ «Відродження» відбувся тренінг Бориса Прядкіна «Управління проектами для благодійних організацій».
Захід Українського форуму благодійників зібрав близько 40 учасників, став скарбницею знань та обміну досвідом для представників (керівники, менеджери, координатори проектів/програм, спеціалісти зі зв’язків з громадськістю та залучення ресурсів) членів Українського форуму благодійників та інших благодійних фондів та організацій, співробітників бізнес-компаній, які відповідають за реалізацію благодійних програм; приватних благодійників, – всіх, хто прагне сформувати власне бачення проект-менеджменту чи систематизувати існуючі знання для підвищення ефективності.
Технологія управління проектами – як нотна грамота для менеджера
Борис Прядкін, фахівець з проектного менеджменту, тренер особистої ефективності, лайф і бізнес коуч, консультант комерційних та благодійних організацій з особистої ефективності та проектного менеджменту, був запрошений у якості тренера з управліннями проектами для благодійних організацій та провів надзвичайно насичену та плідну роботу серед учасників.
Під час теоретичної частини тренінгу Борис розповів про три види компетенції: 1) контекстуальна (власне благодійність: волонтери, донори); 2) поведінкова (мотивація, особиста ефективність, тайм-менеджмент); та 3) технічна компетенція управління проектами (те, що практично вчились реалізовувати учасники тренінгу).
Менеджмент проектами можна загалом охарактеризувати двома прислів’ями, які вдало віддзеркалюють природу процесу: «Якщо б молодість знала, якщо б старість могла» та «Сім раз відмір – один раз відріж». Та кожного разу, працюючи над розробкою проекту, потрібно апелювати до цих виразів, щоб вловити всі нюанси та прорахувати кроки та можливі ризики під час його реалізації.
Технічна компетенція є не лиш єдиною складовою проекту. Адже власне для сфери благодійності контекстуальна та поведінкова компетенції є ключовими. Під час практичної частини учасники отримали можливість попрацювати в групах для того, щоб розробити та спланувати власний проект. Проекти були сформовані та презентовані за допомогою програми “Mind Manager” (Майнд Менеджер), розробка, що базується на «картах розуму/інтелектуальних мапах» Тоні Б’юзена (http://www.koob.ru/toni_buzan/). Цей етап тренінгу сподобався всім учасникам, адже дав змогу оцінити свої знання та здібності структуровано працювати над поставленими задачами. Програма “Mind Manager” (Майнд Менеджер) є інтерактивною та формує абсолютно нове креативне бачення написання проектів та програм.
Тренер також зупинився на питанні управління строками, наголосив про важливість розуміння, що до виконання якихось завдань можна приступити відразу, в той час, як інші вимагають якихось проміжних результатів. Учасники отримали можливість освоїти таймінг для успішного виконання будь-якої поставленої задачі. За словами Бориса Прядкіна: для ефективної роботи необхідно спиратись на три кити в управлінні проектами – час, бюджет та якість (виправдання очікувань), – про це завжди потрібно пам’ятати при написанні, плануванні та впровадженні проекту.
Презентація Бориса Прядкіна та презентації учасників: http://www.ex.ua/view/6070817
Фото з події:
1) http://www.ex.ua/view/6070913
2) https://picasaweb.google.com/110922606054294286645/fYeLTG#
3) http://www.facebook.com/album.php?aid=29880&id=137182579680441&saved