
Cтартувала програма «Старший друг», що є складовою частиною соціального проекту «Мій волонтерський проект», який реалізує Миколаївська міська молодіжна громадська організація «Фундація регіональних ініціатив» за підтримки компанії РУСАЛ. Ключовими заходами програми упродовж двох місяців стали тренінги та інтерактивні заняття, спрямовані на соціальну адаптацію вихованців загальноосвітньої школи-інтернату № 3 м. Миколаєва.
Проведені заняття зачепили такі питання: колективна згуртованість, емоційна комфортність у малій групі та самовпевненість, статеве виховання підлітків, профорієнтаційні заняття, «Власний бюджет», здоровий спосіб життя, факультативні заняття з історії, тренінги з елементами ігро- та драмотерапії. Завдання з реалізації цих тренінгових занять взяли на себе студенти 3 курсу Чорноморського державного університету ім. П.Могили спеціальності «соціальна робота».
Для них це стало першим серйозним випробуванням як майбутніх спеціалістів із соціальної роботи. Як зазначають самі студенти, це було не легко, адже іноді практика з теорією розходяться. Тому потрібно було докласти зусиль, терпіння та креативності, щоб зробити заняття не тільки корисними, але й цікавими для дітей. Студентам сподобалися діти, з якими вони проводили інтерактивні заняття та тренінги. Працюючи в десятому класі, відчувалося, що зараз їхня життєва позиція активно формується через міркування, роздуми, дискусії.
Координатор програми «Старший друг» Анастасія Чернозуб упевнена, що для дітей ці заняття теж були цікавими та корисними. Вони познайомились зі студентами, а не велика різниця у віці, сприяла спілкуванню без бар’єрів, перейняли знання, якими волонтери ділилися протягом тренінгових занять, отримали заряд енергії та позитиву, взаємодіяли під час вправ та ігор з тими однокласниками, яких вони часто намагались уникати, виражали свої емоції і вчились приймати свій як позитивний так і негативний настрій.
Щодо враження класних керівників та вихователів, то слід зазначити, що їм сподобалася така форма взаємодії студентів-волонтерів з їхніми вихованцями. Адже студенти змогли організувати дозвілля учнів із користю для них. Вихователі активно спостерігали за роботою, а деякі, навіть, так зацікавились, що приєднались до кола і стали активним учасниками тренінгу.
В кінці занять діти цікавились у студентів, коли вони прийдуть наступного разу, виражали своє задоволення від проведеної роботи, дякували, просили відвести на заняття більше часу і провести ще декілька вправ чи ігор.
Адміністрування програми «Територія РУСАЛу» здійснює Фонд «Центр соціальних програм РУСАЛу», член Українського форуму благодійників.