
Спільне бачення НУО щодо реформування системи надання соціальних послуг
15 липня пакет змін та доповнень до діючого законодавства в сфері надання соціальних послуг було передано Директору Департаменту соціальних послуг Ірині Тарабукіної. «До розробки цього документу було залучено широке коло організацій надавачів соціальних послуг: представники всеукраїнських громадських об’єднань та аналітичних центрів, фахівці інших міністерств і відомств, а також міжнародні експерти та консультанти. Проект змін до діючого законодавства щодо реформування системи надання соціальних послуг буде сприяти вирішенню проблем, що стоять на заваді ефективному соціальному розвитку, підвищенню добробуту громадян, подоланню соціальної несправедливості та соціального відторгнення в українському суспільстві» зазначив Ростислав Дзундза координатор платформи «Соціальний діалог та справедливість» Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства.
Пакет змін та доповнень до Бюджетного кодексу України, до Законів України «Про соціальні послуги», «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю», «Про місцеві державні адміністрації», «Про місцеве самоврядування» «Про місцеві державні адміністрації», «Про самоорганізацію населення» та інші були розроблені експертами ВБФ «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій» та фахівцями Центру перспективних соціальних досліджень Мінсоцполітики та НАН України.
Розробка пакету нормативно-правових документів, здійснена відповідно до листа заступника Міністра соціальної політики – керівник апарату Коломійця В’ячеслава Миколайовича, який доручив Координаційно-експертній раді з питань соціальної політики при Центрі перспективних соціальних досліджень «організувати роботу щодо відпрацювання документів передбачених «Планом заходів на 2013-2016 роки щодо реалізації Стратегії реформування системи надання соціальних послуг».
Пакет комплексних пропозицій до законодавчих змін проходив з використанням пропозицій громадських та благодійних організацій, які були зібрані в рамках засідань та заходів, проведених Координаційно-експертною радою при Центрі перспективних соціальних досліджень протягом останнього півріччя з грудня 2012 року по червень 2013.
Основною метою цих засідань було вироблення спільного бачення НУО щодо кінцевої мети реформування системи соціальних послуг до 2016 року. Таким чином, спільне бачення неприбуткових надавачів соціальних послуг щодо того, яким чином повинна розвиватися сфера надання соціальних послуг, вироблене «де-факто», була оформлена «де-юре» в конкретні законодавчі пропозиції.
Як зазначив Леонід Ільчук, Директор Центру Перспективних соціальних досліджень Міністерства соціальної політики та НАН України, після узгодження в Міністерстві соціальної політики всіх нововведень, які передбачені цим документом, буде проведено громадське обговорення законопроекту, шляхом його розміщення на сайті Міністерства соціальної політики та Центру перспективних соціальних досліджень.