
10-11 листопада 2016 року відбудеться перша сесія Міжнародної Школи соціального підприємництва SELab. Це спільна ініціатива Chasopys Creative Family та Українського форуму благодійників, що реалізується в рамках міжнародного проекту SEEEP – Social Entrepreneurship Experience Exchange Project за підтримки Swedish Institute. Хто став слухачами Школи?
Проекти соціальних підприємств, які стали учасниками Школи соціального підприємництва
1. Давиденко Ірина Ігорівна, Київ
Autism training and practice (A-T&P)
Створення центру підготовки спеціалістів-психотерапевтів, які працюють із дітками з розладами аутистичного спектру. В Україні не існує якісної освіти для спеціалістів, які допоможуть дітям пристосуватися до життя в суспільстві. Завдання Центру – адаптувати іноземні програми навчання психотерапевтів для України.
2. Конотопцева Юлія Володимирівна, Харків
HumanHub Kharkiv Station
З червня 2014 року волонтерська ініціатива “Станція Харків” надає допомогу громадянам, що постраждали внаслідок конфлікту на Сході України. Учасники (і колектив, і бенефіціари, і волонтери, і донори, власне харківська громада) самі створюють продукт, надають навчальні та консультаційні послуги. Задача – виділити найпопулярніші активності і зробити їх платними для платоспроможних. Доходи буде направлено на покриття потреб БО БФ “Станція Харків”, на безкоштовні активності для тих, хто не може відвідувати платні (соціально незахищені родини за різними критеріями вразливості).
3. Скляренко Євген Миколайович, Київ
Соціальне Бюро “VINCI”
Комплекс послуг з реабілітації, детоксикації, профілактика соціально небезпечних захворювань та їх лікування. Послуги надаються групам ризику безкоштовно. Профілактика та лікування ВІЛ, Гепатит С, ТБ. Частина проекту фінансується міжнародними донорами, частина державою, планується дохід від співпраці з реабілітаційними центрами та медичними закладами.
4. Ковалишин Іван Михайлович, Чернівці
Столярна майстерня "Папа Карло"
Створення та розвиток соціального підприємства з обробки деревини, основне завдання якого – залучення до процесу роботи представників груп ризику (в першу чергу, це бездомні, які проживають у Центрі ресоціалізації). Спеціалізація підприємства – виробництво предметів вжитку та декору з дерева.
5. Анохіна Анастасія Аркадіївна, Чернівці
«Чернівецький Фортель»
Агенція з організації виставок, соціально-мистецьких і освітніх заходів. Основна мета проекту – самозайнятість представниць цільової групи (майстринь-рукодільниць). Пропонована цінність – продаж хендмейд-продуктів, унікальних виробів.
6. Танай Галина Вікторівна, Київ
Культурно-туристичний проект "Їздець"
Працює за принципом education in movement. Міські прогулянки і дослідницькі тури вихідного дня, на яких спікерами є українські мистецтвознавці, культурологи, видавці, письменники, художники, урбаністи. Бізнес-модель проекту передбачає створення власних культурних продуктів (тури, екскурсії, курси, онлайн-курси, майстер-класи, лекторії), ліцензування контенту (для мобільних додатків, туристичних компаній, видавництв), культурна франшиза. Частина доходу буде спрямовуватися у власний благодійний фонд. Пріоритети фонду – наукові дослідження з тематики новітньої культурної спадщини, наукові симпозіуми у співпраці з науковими товариствами, поїздки дослідників на міжнародні наукові заходи, стипендії тощо.
7. Коліс Ганна Ігорівна, Дніпро
Тренувальний зал для хокею з шайбою та кидкова зона
Ідея – побудувати і здавати в оренду спортивну залу та кидкову зону різним командам. Прибуток використовувати на підтримку перспективної дитячої хокейної команди.
8. Семенко Ірина Миколаївна, Київ
"Майстерня handmade у соціальній квартирі для вагітних та молодих матерів з дітьми в складних життєвих обставинах"
З 2013 року в київській соціальній квартирі перебувало 50 жінок, які отримували комплекс соціальних послуг. Одна із форм роботи – майстер-класи з виготовлення свічок, декупажу, планується миловаріння. Бізнес-модель – продаж цих товарів на виставках, фестивалях handmade, виготовлення на корпоративне замовлення тощо. Проект спрямований на підвищення мотивації клієнток соціальної квартири, на розвиток самоокупності, на популяризацію такої соціальної форми як соціальна квартира, на розвиток соціального замовлення.
9. Дворський Євген Вікторович, Одеса
«День кіно»
Послуги з демонстрації кінопродукції пересувними та стаціонарними кіноустановками на базі будинків культури та місцевих кінотеатрів у невеликих містах. Мета – відновлення стаціонарних кінотеатрів, створення на їх базі культурно-дозвіллєвих центрів для молоді.
10. Побідаш Марина, Київ
«Будинок зі зміями» (вул. Велика Житомирська, 32 м. Київ)
Спільна купівля будинку громадою (він наразі продається). 2. Проведення ремонту, реставрації будинку. 3. Спільне управління будинком з метою отримання прибутку. Його буде спрямовано на підтримання будинку у належному стані, збереження інших об’єктів культурної спадщини, інші соціальні необхідності, визначені громадою. Ціль – врятувати будинок та навчитися бути відповідальними за своє місто.
11. Микитеєк Ірина Олександрівна, Чернівці
«Добре варення» і магазин хендмейду
Створити бренд «Добре варення», на виробництві варення працюватимуть люди з інвалідністю. Частину прибутку від продажів варення передавати до благодійних фондів, які опікуються онкохворими дітьми. Відкрити магазин із продажу hand made виробів, передовсім пенсіонерів, переселенців і людей з особливими потребами. У магазині проводити благодійні заходи.
12. Бебко Вікторія, Херсон
Авторський Соціально-психологічний проект "Любов у конверті"
Розвиток сімейних цінностей, психологічна допомога підліткам 11-12 років та їхнім батькам. Етапи: 1.Батьки або інші близькі люди пишуть листа своїй дитині. 2. Захоплива екскурсія рідним містом для дітей. Частування і вільне спілкування на спеціально підготовленій локації. Вручення аніматором листів кожній дитині. Читання листів і написання відповіді. 3.Анкетування, аналіз і підбиття підсумків.
13. Смирнова Ніна Миколаївна та Черниш Леся Леонідівна, Київ
«Творчий коворкінг»
Проект має на меті пом’якшення проблеми працевлаштування жінок, що належать до категорій соціально незахищених верств населення (ВПО, одинокі матері, жінки, що потрапили в скрутне становище) і мають базові навички з шиття. Завдяки проекту буде налаштовано пошиття оригінальних ковдр/пледів із сучасних українських матеріалів. Продукцію компанії планується реалізовувати на благодійних та комерційних ярмарках, через інтернет-продаж, в мережах громадського харчування з літніми терасами, парках. В межах проекту також планується запуск програми повернення ковдр/пледів, що вже були у використанні, з подальшою передачею продукції установам/ГО, що опікуються незахищеними верствами населення.
14. Оніпко Наталія Олексіївна, Київ
Інформаційний центр з питань міграції
Нині діє як програма благодійного фонду «Запорука». Мета – допомога в оформленні європейських пенсій для трудових мігрантів, які повернулися з Італії. Велика частина мігрантів не знає своїх прав і можливостей, не готові зіштовхнутися з бюрократичними труднощами. Завдяки партнерству з італійською НУО, «Запорука» має доступ до комп’ютерної системи італійського пенсійного фонду, а також можливість перевірки усіх документів італійськими фахівцями. За два роки Інформаційний центр з питань міграції допоміг 40 українським жінкам, колишнім трудовим мігранткам, отримати пенсії на суму 69 тисяч євро. Оскільки фінансування закінчується, проект повинен стати самоокупним.
15. Мякушко Наталія Стефанівна, Львів
"Рукомисли"
Виготовлення і реалізація садово-паркової пластики, виробів у техніці валяння та батік, допомога людям у кризових життєвих ситуаціях (навчання, працевлаштування) Підприємство засноване ГО "Центр "Жіночі перспективи" з метою соціальної та трудової реабілітації осіб, що перебувають у складних життєвих обставинах, шляхом надання їм соціальних послуг, підтримки та забезпечення робочими місцями та для підтримки статутної діяльності ГО.
16. Бурдиляк Анна Сергіївна, Київ
Українська Асоціація Серця
Організація охорони здоров’я, просвітницька діяльність у сфері профілактики, лікування, реабілітації серцево-судинних хвороб, а також зменшення рівня раптової судинної смертності поза госпіталем. В Україні нема розуміння, що таке і навіщо потрібні автоматичні зовнішні дефібрилятори (АЗД). Втім, ми посідаємо перше місце в Європі за смертністю від серцево-судинних захворювань. У випадках клінічної смерті поза госпіталем, використання АЗД підвищує шанси людини на виживання майже на 70%. Саме тому у Швеції кожен бізнес ставить у своїх офісах АЗД, вони є у публічних місцях, лікарнях, школах, що дозволяє цій країні мати найнижчий показник серцевої смертності у світі. Підприємство імпортуватиме найкращі АЗД до України, обслуговуватиме їх використання, а також вчитиме людей рятувати життя за допомогою АЗД.
17. Шевченко Сергій Володимирович, Київ
Центр реабілітації та розвитку дітей з особливими потребами (ДЦП, РАС, синдром Дауна)
На базі школи східних єдиноборств створити «Центр реабілітації та розвитку» для дітей з особливими потребами, з метою забезпечення послідовного навчально-тренувального процесу для поглибленої реабілітації та розвитку, і покращення умов адаптації. Також, в рамках проекту з певних напрямків діяльності навчати дітей з обмеженими можливостями професійних знань, які б вони змогли реалізовувати при подальшому працевлаштуванні.
18. Вітковська Тетяна, Київ
Благодійна книгарня "ДієСлово"
Волонтерський проект. Люди приносять прочитані книжки, книгарня їх продає, а всі кошти передає на благодійність.
19. Юлія Червона, Київ
Friends & Family Zero Waste Café
Послуга харчування та просвітницька діяльність у сфері екології, довкілля. Ідея полягає у створенні екологічно безпечного кафе/ресторану, який НЕ продукує сміття своєю діяльністю та заохочує до цього своїх гостей та друзів.