
11
Червень 2012
Соціальні інвестиції бізнесу та культура: відродження шедеврів
Учора директор Миколаївського обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна Сергій Росляков та генеральний директор МГЗ Юрій Овчинніков підписали Програму про співробітництво на 2012 рік.
Це означає, що продовження отримає відома городянам програма співпраці РУСАЛу і МГЗ з Миколаївським художнім музеєм ім. В.В. Верещагіна «Відродження шедеврів». У рамках цієї програми вже відреставровані 12 полотен. Ці картини є гордістю експозиції музею, творчість їх авторів становить справжню славу російської школи живопису XIX століття.
Цього разу на дні народження музею продемонстрували ще одну відроджену картину школи Брюллова «Купальниця».
– Ми задоволені, що за роки співпраці зробили чимало добрих справ для музею, а значить, – і миколаївців. Деякі картини люди взагалі не мали можливості побачити. Їх у буквальному сенсі піднімали зі сховищ у дуже непривабливому стані, а потім повертали до життя практично в первозданному вигляді. Ось і сьогодні на суд шанувальників живопису постало знову відреставроване полотно. Напевно, ця робота вічна і завжди потрібна людям. Думаю, що і ця, й інші картини музею мають величезне виховне значення для молоді, – сказав при підписанні програми генеральний директор МГЗ Юрій Овчинніков.
За словами директора музею Сергія Рослякова, співпраця металургів і художнього музею Верещагіна триває вже багато років. Це свідчить про те, що для колективу МГЗ, крім виробничих показників, важливі і культурні цінності. І в цей день народження ми не залишилися без подарунка від металургів. Для нас важливо, що «Купальниця» – робота одного з учнів Брюллова була повернута до експозиційного вигляду. Завдяки співпраці з колективом МГЗ ця картина, як і полотна Верещагіна, Айвазовського, Перова, Рєпіна та інших художників, була відновлена київськими реставраторами і стала воістину перлиною музейної колекції. Підписання договору про співпрацю на 2012 рік дасть можливість профінансувати відновлення ще однієї широкоформатної картини пензля Альфонса Жаби «На пожежу». Якщо не почати реставраційні роботи зараз, то існує ймовірність втратити картину великого майстра. Завдяки підтримці МГЗ вже до кінця року полотно заграє яскравими, оновленими фарбами.
Участь російської компанії в програмі збереження і просування художніх шедеврів свідчить про нерозривність культурних зв’язків між двома народами. Воно ще раз підтверджує давню мудрість про короткочасність життєвих розбіжностей і вічності об’єднавчої сили мистецтва.
Адміністрування програми здійснює Фонд «Центр соціальних програм РУСАЛу в Україні».