
Три роки тому ніхто, крім Українського форуму благодійників і кількох його друзів-ентузіастів, не вірив, що в Україні з’явиться такий потужний і безпечний інструмент допомоги, як благодійні СМС.
Минулого ж місяця законопроекти 2297 і 3467, які запроваджують СМС-благодійність і звільняють її від податків, були рекомендовані обома профільними комітетами Верховної Ради до другого читання. А поки ми разом із депутатським корпусом готуємося до голосування в сесійній залі парламенту, представники інших гілок влади допомагають СМС-благодійності не загубитися в коридорах влади, не випасти з поля зору народних депутатів, ЗМІ, громадськості.
Кабмін готується до практики СМС-благодійності
Після ухвалення законопроектів погляди всіх зацікавлених у цьому інструменті доброчинності будуть спрямовані на Кабінет Міністрів. Адже саме уряд відповідальний за ухвалення необхідних для запуску СМС-благодійності підзаконних актів. Уже сьогодні Кабмін розглядає перспективи і ризики, спілкується з експертами благодійності й телекомунікацій.
«За останні два-три роки українці довели собі і всьому світу здатність до самоорганізації, зокрема у питаннях благодійності. Але і ця сфера суспільної діяльності, безумовно, потребує технологічного удосконалення. Розширення практики благодійності за допомогою СМС – це крок, що залучає до добрих справ тисячі українців, раніше не задіяних у таких програмах. Ця технологія дозволить збирати невеликими внесками значні суми і реалізовувати вагомі проекти. Таким чином, запровадження СМС-технологій з одного боку збільшує обсяги благодійності в Україні, а з іншого – мотивує суспільство до соціальної активності. Безумовно, потребують окремого вирішення питання безпеки СМС благодійності. Прозорий механізм дозволить громадянам, які щиро допомагають співвітчизникам, не стати жертвами шахраїв, що збирають пожертви під виглядом благодійної допомоги», – говорить віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко.
АПУ тримає СМС-благодійність на контролі
Уже четвертий місяць поспіль Адміністрація Президента України, зокрема Уповноважений представник Президента України у Верховній Раді України активно займаються просуванням проектів Законів України, що дозволять запровадити СМС-благодійність в нашій державі. Заступник Глави Адміністрації Президента України Ростислав Павленко особисто пообіцяв УФБ тримати на контролі ці законодавчі зміни, поки вони запрацюють, і кожен з українців переконається в безпечності, швидкості та реальній допомозі.
«Це пряме доручення Президента України, на одній із зустрічей з представниками громадських та благодійних організацій, що відбулась 26 лютого цього року, Глава держави доручив Адміністрації Президента України взяти на контроль питання щодо впровадження в Україні механізму благодійних телекомунікаційних повідомлень.
Благодійність – це той фронт, без якого сьогодні важко собі уявити порятунок хворих маленьких українців, воїнів, які були поранені під час проходження служби в зоні проведення АТО, внутрішньо переміщених осіб, допомогу обдарованій молоді та багато іншого. Мені особисто відома величезна низка прикладів, коли профільні державні інституції хоч і намагаються допомогти українцю у вирішенні його життєвих проблем, але через власну забюрократизованість та слабкий управлінський апарат не в змозі своєчасно та у повному обсязі зробити це.
Але реалії нині діючого законодавства не захищають тих, хто надає свої кошти на благодійність, а податкове навантаження на короткі благодійні номери майже на третину нівелює таку допомогу. Ухвалення нових законодавчих норм дозволить боротися з шахраями, оскільки телефонні номери для збору коштів видаватиме Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації. Безумовним позитивом є і звільнення благодійних коштів від податкового тягаря.
Впровадження СМС-благодійності – це черговий крок до норм цивілізованого Західного світу, за якими надається допомога для тих, хто її потребує. Важливим є і те, що це безпечна, доступна, а головне оперативна та адресна допомога», – коментує Ростислав Павленко.