
Сільські громади звітують та починають нові проекти
18 вересня 2012 року у м. Луцьк відбувся вже 4-й Форум розвитку сільських громад Волині в рамках благодійної програми «Підвищуємо добробут громад» Фонду «Європейський вектор», який адмініструється Фундацією імені князів-благодійників Острозьких і підтримано Агропромисловою групою «Пан Курчак». Участь у цьому заході взяли біля 150 активістів понад 140 громад, представників громадських і благодійних організацій, місцевої та регіональної влади, бізнесу, засобів масової інформації, а також представник Програми «Бібліоміст», що адмініструється IREX, за рахунок коштів фонду Біла та Мелінди Гейтс. Під час Форуму було оголошено 48 нових грантерів із загальною сумою грантів 215.254 грн при до фінансуванні громад у розмірі 241. 846, 28 грн. Загалом підтримку на розвиток самоорганізації громад протягом 4-х місяців надано 205 проектів від 200 сільських громад Волині. Особливістю цього форуму є те, що понад 10 громад представили на ньому звіти про свої досягнення, які далеко перевищують очікування організаторів конкурсу мікрогрантів.
Анатолій Аршулік – президент Агропромислової групи «Пан Курчак» за дорученням (Сергійя Мартиняка – депутата Волинської обласної ради, засновника Агропромгрупи «Пан Курчак», благодійника, який підтримує діяльність Фонду «Європейський вектор») у своїй вітальній промові зазначив: «Сьогодні до 157 проектів сільських громад, підтриманих Фондом «Європейський вектор» протягом літа 2012 року додалися ще 48. Це стільки нових добрих справ додасться до покращення життя людей, які живуть у селах і райцентрах. Насправді ж за цифрами, що складають цю статистику стоять реальні люди з їх потребами, ідеями та прагненнями. На жаль, цифрами неможливо описати радості малечі, котра проводить вільний час на сучасному обладнаному руками батьків, дідусів і бабусь ігровому майданчику; важко помітити як дбайливими руками добровольців (волонтерів) очищаються береги озер, ставків та річок і замість сміття виростають зони відпочинку та парки. В цифрах ми не почуємо мелодій рідного краю наспіваних аматорськими мистецькими колективами, що відновили свою роботу та тішать душу односельців концертами, виставами, фестивалями та святами рідного села. Разом з цим, мені як бізнесмену є важливими цифри, якими можна виміряти не лише соціальну ефективність але й економічний ефект. Так, Фонд «Європейський вектор» вже наблизився до відмітки, що перевищує 1.000.000 грн на 205 проектів від громад. Тоді як внесок громад склав 1.331.837,36 грн. Це означає, що громади більш зацікавлені у вирішенні власних проблем і готові своїми руками їх ліквідувати, а від донорів потрібен лише поштовх і насправді незначна підтримка. Мені дуже приємно, що на кожен з форумів приїздять міжнародні донори та пропонують взяти участь громадам Волині у програмах, які відкривають нові фінансові й технічні можливості. Закликаю громадські та благодійні організації бути активними аплікатами. Зі свого боку ми готові надати частину необхідного дофінансування підтриманих донорами та програмами міжнародної техдопомоги проектів. Завершуючи виступ, хочу привітати нових переможців і оголосити про нову ініціативу Фонду «Європейський вектор» і Агрпромгрупи «Пан Курчак»: 25 вересня 2012 року розпочнеться нова важлива для розвитку Волинського села програма, що передбачає підтримку економічних проектів на умовах зворотніх грантів. Повідомляю цю новину публічно для Вас, оскільки саме згуртовані Вами громади можуть приймати участь у підготовці бізнес-планів, які покликані створити нові робочі місця та покращити матеріальне становище сіл. Тому розпочатих добрих справ з підвищення добробуту громад буде гідне продовження».
Мумтаза Абдуразакова – заступник директора програми «Бібліоміст», що адмініструється IREX, за рахунок коштів фонду Біла та Мелінди Гейтс розповіла про можливості сільських, міських та районних бібліотек підготувати проекти та отримати гранти на покращення якості та збільшення кількості послуг для громадян в рамках конкурсу «Бібліотека йде до громади».
Руслан Краплич – керівник благодійної програми «Підвищуємо добробут громад» підкреслив важливість комунальних установ (клубів, бібліотек, шкіл, дитячих садків), які працюють у громаді, пропонувати додаткові, нові послуги, котрі потрібні громадянам. Ще важливіше залишити громадою небайдужою у виконанні добри справ, що підтримуються конкурсом проектів «Підвищуємо добробут громад» фонду «Європейський вектор» за підтримки Агропромислової групи «Пан Курчак». Пан Краплич наголосив, що наступний раунд прийому проектів запланований на 20 листопада 2012 року.